SportWiadomościWideo
Trending

Brzesko. Wicelider okazał się za mocny / zdjęcia / video

W sobotnie przedpołudnie zespół Okocimskiego Brzesko podejmował na własnym stadionie rezerwy pierwszoligowego Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spotkanie to zakończyło się wygraną gości, którzy pokonali „Piwoszy” wynikiem 3:0. Bramki na wagę trzech punktów zanotowali: Tomasz Matuszewski oraz dwukrotnie Kacper Śpiewak. Ponadto zawodów nie dokończył zawodnik Okocimskiego Patryk Jawień, który w 45 minucie meczu ujrzał czerwoną kartkę.

eniorzy (IV Liga)
Okocimski Brzesko – Bruk-Bet Termialica Nieciecza 0:3
Bramki: Tomasz Matuszewski 24, Kacper Śpiewak 56, 81.
Żółte kartki: Piotr Czerwiński – Jakub Różycki, Jakub Janczy.
Czerwona kartka: Jakub Jawień.
Sędzia: Waldemar Pyznar (KS Gorlice)
Widzów: 90.

Okocimski KS: Miłosz Żmudzki – Piotr Pitaś, Daniel Kaciczak(73; Igor Uryga), Mateusz Cięciwa (55′ Kacper Ciuruś), Patryk Jawień, Chawkat Zakareya, Dominik Grochot (64′ Dawid Kurek), Oliwier Okas (83′ Szymon Kozieł), Piotr Czerwiński, Marcel Kubala (46′ Damian Boroń), Konrad Kuliszewski.

Rezerwa: Miłosz Tysiak, Szymon Kozieł, Wiktor Włodek, Dawid Kurek, Igor Uryga, Maciej Węgrzyn, Kacper Ciuruś, Damian Boroń.

Trener: Sebastian Sępek.
Kierownik drużyny: Jan Kargul.
Trener bramkarzy: Jarosław Palej.

Nieciecza: Eric Topór – Marcel Błachewicz (57′ Jakub Banasik), Krzysztof Wrzosek, Tomasz Matuszewski, Bruno Wacławek (46′ Kacper Śpiewak), Florin Flavius Purece (57′ Jakub Janczy), Daniel Cieśla, Bartosz Farbiszewski, Jakub Różycki (46′ Kamil Leżoń), Szymon Dara, Bartłomiej Kukułowicz (46′ Arkadiusz Morąg).

Rezerwa: Patryk Janczy, Roman Gergel, Kacper Śpiewak, Arkadiusz Morąg, Mateusz Lusiusz, Jakub Banasik, Jakub Janczy, Kamil Leżoń, Tomasz Płaneta.

Trener: Waldemar Dzierżanowski.
Drugi trener: Wojciech Szkotak.
Trener bramkarzy: Tomasz Libera.

Termalica już od samego początku spotkania narzuciła swój styl gry, pokazując przez to, że ich celem na ten mecz są tylko i wyłącznie trzy punkty. Już w 7 minucie Jakub Różycki dośrodkował w pole karne do Marcela Błachowicza, jednak w ostatnim momencie piłkę na rzut rożny wybił obrońca Okocimskiego. Stały fragment gry nie przyniósł gol przyjezdnym, a strzał Krzysztofa Wrzoska przeleciał nad poprzeczką bramki. „Piwosze” próbowali zagrozić bramce Erica Topóra, jednak w 13 minucie meczu sytuacje w polu karny wyjaśnili zawodnicy z Niecieczy oddalając tym samym zagrożenie w ich polu karnym. Dwie minuty Florian Flavius Purece, dostrzegł w polu karnym Marcela Błachowicza, który oddał groźny strzał z okolicy 5 metra, jednak górą w tym pojedynku okazał się być Miłosz Żmudzki parując piłkę po za linię końcową.

W 16 minucie meczu sędzia główny dopatrzył się zagrania ręką przez zawodnika Okocimskiego i bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Bartłomiej Kukułka, który nie wykorzystał jedenastki strzelając wprost w poprzeczkę bramki. Umiejętności golkipera Okocimskiego sprawdzał również Tomasz Matuszewski, który mocnym strzał zmusił bramkarza do wybicia piłka na rzut różny. Ten sam zawodnik dopiął swego w 24 minucie oddając mocny strzał, którego tym razem nie był wstanie obronić Miłosz Żmudzki.

Okocimski próbował zagrozić bramce „Słoników” jednak po podaniu Oliwiera Okasa do Konrada Kuliszewskiego piłkę zdołał złapać bramkarz gości. W 36 minucie na strzał z dystansu zdecydował się aktywny tego dnia Florian Purece, który posłał piłkę obok słupka. Pod koniec pierwszej połowy Patryk Jawień próbował zatrzymać zawodnika gości, który mógł stworzyć sobie klarowną sytuacje do podwyższenia wyniku. Faul młodego zawodnika Okocimskiego sędzia główny zinterpretował bardzo stanowczo pokazując Patrykowi czerwoną kartkę. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był rzut wolny dla Niecieczan, którego wykonał Florian Purece, tym razem piłkę obok brami posłał Szymon Dara.

Pierwszą połową bardzo odważnie rozpoczęli gospodarzy, a dokładnie Konrad Kuliszewski, który z końcowej linii boiska próbował zagrać do lepiej ustawionych kolegów, jednak piłkę w ostatniej chwili wybił na rzut rożny obrońca z Niecieczy. 7 minut później na strzał zdecydował się Dominik Grochot, jednak i tym razem nie przyniosło to skutku i piłka pewnie wylądowała w rękach bramkarza. W 56 minucie ładną i za razem skuteczna akcje przeprowadzili przyjezdni. Najpierw piłkę głową zgrał Florian Purece podając do Kamila Leżonia, następnie zawodnik ten szybko odegrał futbolówkę do Kacpra Śpiewaka, który minął Miłosza Żmudzkiego posyłając piłkę do pustej bramki.

W 60 minucie sfaulowany został Konrad Kuliszewski, a do stałego fragmentu podszedł Dominik Grochot, który zdecydował się na bezpośrednie uderzenie. Mimo, że piłka minęła zawodników stojących w murze to pewnie zatrzymał ją golkipera z Niecieczy. W 75 minucie ponownie groźnie zrobiło się pod bramka Miłosza Żmudzkiego. Tym razem na listę strzelców próbował wpisać się Jakub Janczy, jednak piłką po jego strzale minimalnie przeleciała obok słupka. Przyjezdny ostatni cios zadali w 81 minucie wówczas po raz drugi w meczu gola zdobył Kacper Śpiewak, pokonując bramkarza z ok 5 metra.