ADV
Wiadomości
Trending

Brzesko / Stroiki z Zakładu Karnego dla podopiecznych DPS

Przygotowane przez osadzonych stroiki sprawiły wiele radości podopiecznym Dom Pomocy Społecznej w Brzesku
Siedemnaście kolorowych, misternie wykonanych świątecznych stroików, zapakowanych w osobne pudełka z czerwoną wstążką. Każdy kolejny etap: ich powstawanie, przekazywanie, a finalnie odwiązywanie czerwonej wstążki-wywoływał wiele radości i uśmiechu.

„Strefa Kultury – Za murem”
Wszystko zaczęło się od programu resocjalizacyjnego „Strefa Kultury – Za murem”, którego inicjatorką jest por. Marta Mróz – starszy wychowawca działu penitencjarnego. Jego adresatami są skazani z długimi wyrokami, a głównym założeniem – spotkanie z kulturą i sztuką, dające przestrzeń do refleksji, dyskusji, twórczej ekspresji, kreatywnego myślenia oraz własnej interpretacji. Program nie tylko wskazuje na wartościowe sposoby spędzania czasu wolnego, ale także uwrażliwia i uczy tolerancji i otwartości na innych wraz z ich odmiennością. W przedświątecznej edycji programu działania grupy osadzonych skupione były na przygotowaniu od podstaw barwnych, bożonarodzeniowych stroików. Świadomość, że finalnie każdy ze stroików trafi w czyjeś ręce, była dodatkową motywacją do działania.

„…Oni nie czekają na lepsze jutro. Oni czerpią radość z każdej chwili…”
Dom Pomocy Społecznej w Brzesku prowadzony jest przez Siostry Służebniczki NMP NP. Pięćdziesięciu podopiecznych tej placówki stanowią przede wszystkim dzieci i młodzież – wymagają oni całodobowej opieki oraz pomocy w podstawowych, codziennych czynnościach. Kadra składająca się z 45 pracowników oraz 7 sióstr nieustannie dba o ciepłą, rodzinną atmosferę, celebrując urodziny, imieniny, organizując wyjścia i wycieczki.
Wizyta funkcjonariuszek wzbudziła zaciekawienie i pozytywne emocje podopiecznych, a wręczone stroiki będą cieszyć oczy w zbliżającym się, świątecznym czasie.

Tekst: mł. chor. Agnieszka Woźniak

Galeria zdjęć

blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button