ADV
Powiat TarnowskiWiadomościWideo
Trending

Wizyta Ministra Zbigniewa Ziobro w Tarnowie / zdjęcia / video

We wtorek 26 września 2023 r. do Tarnowa z wizytą przyjechał Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wizyta była okazją, by m.in. udzielić poparcia Piotrowi Sakowi, który w wyborach parlamentarnych kandyduje do Sejmu RP z 5. miejsca na liście Zjednoczonej Prawicy w okręgu nr 15.

Podczas briefingu prasowego na tarnowskim Rynku Piotr Sak parlamentarzysta Zjednoczonej Prawicy, który ponownie ubiega się o mandat poselski z okręgu tarnowskiego zapowiedział dalszą kontynuację znanych już kierunków wsparcia systemu prawnego i więziennictwa. Mówił również o dotychczasowych sukcesach związanych z odbudową pozycji tarnowskiego sądownictwa. W ostatnich latach udało się m.in. przywrócić wydział gospodarczy w sądzie okręgowym w Tarnowie, sekcję upadłości i restrukturyzacji w sądzie rejonowym.  Za 30 milionów złotych udało się rozbudować tarnowski Zakład Karny.

Piotr Sak przypomniał także, że właśnie dzięki jego staraniom już za kilka dni w Tarnowie powstanie Inspektorat Wewnętrzny Służby Więziennej. O utworzenie takiej jednostki Tarnów rywalizował między innymi z Kielcami, Krakowem i Rzeszowem. To służba specjalna powołana w celu rozpoznawania i wykrywania przestępstw popełnionych przez osadzonych lub tymczasowo aresztowanych, a także przez funkcjonariuszy i pracowników Służby Więziennej.

Po zakończeniu konferencji prasowej Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro złożył wieniec przy tablicy upamiętniającej pierwszy transport więźniów politycznych do hitlerowskiego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu oraz spotkał się z kadrą jednostki.

Wraz z Ministrem kwiaty pod pamiątkową tablicą złożył poseł na Sejm RP Piotr Sak. Hołd Polakom katowanym w miejscowym więzieniu w latach 1939-1945 oddali także Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie płk Tomasz Wiercioch oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie płk Maciej Możdżeń. Po uroczystym złożeniu kwiatów Minister Ziobro spotkał się z kadrą kierowniczą jednostki, podziękował za zaangażowanie funkcjonariuszy w wykonywanie codziennych zadań oraz podkreślił znaczenie roli więzienników w zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom. Minister mówił o podejmowanych działaniach, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy podczas codziennej służby oraz znaczeniu pracy resocjalizacyjnej.

Z okazji 79. rocznicy bitwy pod Jamną i przeprowadzonej w jej następstwie przez Niemców pacyfikacji wsi, w imieniu Ministra Sprawiedliwości wieniec złożyli szef gabinetu politycznego ministra Marcin Sławecki i poseł Norbert Kaczmarczyk. Podczas składania wieńca asystowała warta honorowa funkcjonariuszy Służby Więziennej. Kwiaty złożyli także Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Krakowie płk Tomasz Wiercioch oraz Dyrektor Zakładu Karnego w Tarnowie płk Maciej Możdżeń.

foto: Maciej Mazur

Służba Więzienna – Tarnów /IB

Galeria zdjęć

 

blank

Podobne artykuły

Back to top button