ADV
Wiadomości
Trending

Udaremniony przemyt cudzoziemców w okolicy Brzeska. Zatrzymano 3 obywateli Syrii i 7 obywateli Turcji

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG z Placówek w Krakowie, Zakopanem oraz Tarnowie zatrzymali w tym tygodniu 48 cudzoziemców, którzy przekroczyli wbrew przepisom granicę państwową ze Słowacji do Polski.

We wtorek 26 września 2023 r. funkcjonariusze Placówki SG w Tarnowie w rejonie Brzeska zatrzymali gruzińskiego kierowcę przewożącego 10 cudzoziemców, z których 3 okazało się obywatelami Syrii, a 7 obywatelami Turcji. W grupie znajdowało się 5 mężczyzn, 1 kobieta i 4 dzieci.

Galeria zdjęć <==

Funkcjonariusze przeprowadzili czynności mające na celu potwierdzenie, tożsamości i obywatelstwa cudzoziemców, ustalenie szczegółów dotyczących nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Ponadto wobec cudzoziemców przeprowadzono przewidziane prawem procedury administracyjne i karne.

Przemytniczy szlak wiedzie przez Powiat Brzeski

To nie jedyny przypadek związany z przechwyceniem nielegalnych imigrantów na trasie w okolicy Brzeska.

W piątek 15 września 2023 r. na drodze krajowej nr 75 w miejscowości Będzieszyna (Gmina Czchów) doszło do bardzo poważnego wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. W zdarzeniu poszkodowane zostało aż 11 osób, w tym kobieta w ciąży oraz dwoje dzieci narodowości tureckiej. Kurierem był obywatel Gruzji. Zdarzenie miało związek z nielegalnym przemytem cudzoziemców podróżujących tzw. szlakiem bałkańskim.

Na początku lipca 2023 na autostradzie A4 doszło do pościgu za samochodem którym podróżowali nielegalni imigranci. Pościg zakończył się na węźle autostradowym w Brzesku, gdy doszło do zderzenia pojazdu przemytnika z samochodem Straży Granicznej. W zdarzenie również był zamieszany obywatel Gruzji, który jako kurier przewoził 5 Syryjczyków.

O zatrzymaniach przemytników ludzi pisaliśmy w materiałach:

Szczegóły wypadku obcokrajowców w Będzieszynie / 2023 <==

Pościg i zatrzymanie nielegalnych migrantów w Brzesku. Akcja zakończona zderzeniem! / 2023 <==

Brzesko na przemytniczym szlaku. Zatrzymano nielegalnych migrantów / 2021 <==

KaOSG / IB

Podobne artykuły

Back to top button