ADV
Sport
Trending

Zawody łucznicze na Zamku w Dębnie / zdjęcia

W sobotę 23 września 2023 r. na Zamku w Dębnie odbyła się pierwsza edycja Łuczniczych Łowach u Kasztelana w Dębnie! Pomimo kapryśnej pogody, atmosfera była rewelacyjna! Kilkudziesięciu zawodników rywalizowało w bezkrwawych łuczniczych łowach.

Łucznicy rywalizowali w dwóch głównych kategoriach: historyczni (łuki tradycyjne, drewniane strzały i stroje historyczne ) i niehistoryczni (cywile z wszelkiego rodzaju łukami oprócz łuków bloczkowych). Każdy strzelał do 30 celi. Przygotowano 15 stanowisk po dwa cele każdy: 3d i 2d.

Wyniki zawodów <==

Turniej zorganizowany na terenie zamku w Dębnie przez Stowarzyszenie Zamek Tarnowski i Muzeum Zamek w Dębnie to nowy punkt na mapie łuczniczych zmagań, który mimo konkurencyjnego wydarzenia w Stobiernej, zgromadził całkiem sporą liczbę pasjonatów łucznictwa tradycyjnego.

Zamek w Dębnie to prawdziwa perełka polskiej architektury z czasów późnego gotyku (wybudowany w XIVw.), który zachował się do dzisiejszych czasów w prawie niezmienionym stanie.

Piękno zamku wybudowanego głównie w celach reprezentacyjnych oraz wspaniałe okoliczności przyrody otaczające tą wielkopańską rezydencję zapowiadały prawdziwą ucztę dla spragnionych wrażeń zawodników.

Łucznicze łowy to odmiana łucznictwa terenowego field, z tą różnicą, że zawodnicy strzelają do sylwetek zwierząt. Rozgrywka ta przypomina rodzaj polowania. Figury 3D swoim kształtem i wielkością przypominają sylwetki zwierząt. Łucznictwo 2D to nic innego jak strzelanie do sylwetek zwierząt w formie tarczy.


foto Muzeum Zamek w Dębnie

IB / polskielucznictwo.pl / Bartłomiej Tomasz Tabaszewski / Brygada Vrihedd

Podobne artykuły

Back to top button