Sport
Trending

Brzesko / Udany turniej szachowy / zdjęcia

W sobotę 17 czerwca 2023 r. do Brzeska zjechało ponad 130 szachistek i szachistów z różnych miast i miejscowości, między innymi : Rzeszów, Mielec, Kraków, Tarnów, Olkusz, Czarna, Staniątki, Rzuchowa, Rzezawa, Zakliczyn i inne oraz wielu zawodników z powiatu brzeskiego aby wziąć udział w turnieju szachowym p.t. Powitanie Lata z Szach-Mat Brzesko.

Turniej został rozegrany na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Brzesku w trzech grupach
Gr. A dla wszystkich z III i wyższą kategorią.
Gr. B dla zawodników 2010 i starsi do IV kategorii
Gr. C dla dzieci 2011 i młodsi do IV kategorii.

Po kilku godzinach rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników w poszczególnych grupach:
W grupie A najlepszym okazał się Wojciech Urbański reprezentujący klub szachowy Kana Tarnów, na drugim miejscu uplasował się zawodnik UKS Goniec Staniątki Kamil Kawecki a podium w tej grupie uzupełnił Czernicki Bogdan z TKKF Drogowiec Kraków.

W kategorii wiekowej 2005-2009 najlepszym zawodnikiem okazał się Filip Korda MOS Wieliczka.
W kategorii wiekowej 2010 i młodsi zwyciężył Kacper Niewola UKS Omega Rzuchowa.
Najlepszą kobietą została Wiktoria Longa Magnus Rzezawa.

W grupie B zwyciężył Mateusz Bożek z Krakowa drugi był Jakub Brzeski z Uszwi a na najniższym stopniu podium uplasował sie Oskar Soska z Zakliczyna.
Najlepszą zawodniczką w tej grupie została
Nadia Radzięta Magnus Rzezawa

W grupie C najlepszą okazała się Helena Taradajko KS Szachownica Rzeszów drugie miejscu Tomasz Dominik Szachownica Kłaj a trzecie miejsce zdobyła Aleksandra Maślanka LKSz GCKiP Czarna. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był 5-letni Franciszek Musiał z Jurkowa.

W każdej grupie zawodnicy za miejsca 1-3 oraz najlepsza kobieta, najmłodsi uczestnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz nagrodę rzeczową.

Nad przebiegiem całego turnieju czuwał sędzia główny Czesław Markiewicz z sędziami pomocniczymi.

Organizatorami turnieju była -Szkoła Szachowa Szach-Mat Brzesko Mariusz Urbański, -Szkoła Podstawowa nr 3 w Brzesku im. M. Kopernika oraz -Akademia Szachowa Czesław Markiewicz.

Dziękuję dyrektor PSP nr 3 w Brzesku Dorocie Wójcik za pomoc w organizacji turnieju, za obecność oraz otwartość na podjętą inicjatywę organizacji.

Słowa podziękowania za pomoc i ogrom pracy włożonej w organizację zawodów należą się rodzicom dzieci uczęszczających na zajęcia szachowe z Szach-Mat Brzesko i wszystkim tym osobom które w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji sobotniego wydarzenia.

Natomiast wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, miłą atmosferę i sportową rywalizację podczas całego turnieju.