ADV
Religia

Brzesko. Wkrótce startują „Spotkania dla zabieganych”

Pomysł formacji małżonków doczekał się już piątej edycji. W ich organizacji nie przeszkodziła nawet pandemia.

Brzeska parafia Miłosierdzia Bożego po raz piąty organizuje dla małżonków cykl spotkań formacyjnych, które rozpoczną się 4 lutego.

W ciągu kolejnych pięciu piątkowych wieczorów uczestnicy spotkań będą mieli okazję posłuchać księdza prawnika, biblisty, świeckich psychologów i animatorów duszpasterstwa rodzin i małżeństw. i porozmawiać z nimi.

Tematyka tegorocznych spotkań będzie dotyczyć m.in. relacji małżeńskich, rodzinnych, zagrożeń duchowych i wzrastania w wierze.

Program „Spotkań dla zabieganych”:

4.02 – ks. dr Łukasz Niepsuj – Przywilej Eucharystii
11.02 – dr Wacław Srebro – Biorę sobie Ciebie… bez rodziców i dzieci
18.02 – ks. dr hab. Piotr Łabuda prof. UPJPII – Moc słowa: błogosławieństwo i przekleństwo
25.02 – Ewelina Przypek – Moc modlitwy
4.03 – Łukasz Kozioł – Kim jest moja żona?

Mottem spotkań będą słowa św. Jana Pawła II: „Rodzina jest sobą, jeżeli buduje się na wzajemnym zaufaniu, na zawierzeniu wzajemnym. Tylko na takim fundamencie można też budować proces wychowania, który stanowi podstawowy cel rodziny i jej pierwszorzędne zadanie”.

Ks. proboszcz Wojciech Werner wyjaśnia dodatkowo, że spotkania uczą mówić tym samym językiem.

– Papież Franciszek mówiąc o pielęgnowaniu wiary użył metafory, że wiary musimy się cały czas uczyć tak, jakbyśmy się uczyli obcego języka. Jeśli przebywamy z ludźmi, którzy mówią tym językiem, zdecydowanie łatwiej przyswajamy taki język, szybciej zaczynamy mówić w tym języku. Jeżeli natomiast uczymy się sami i nie praktykujemy, to wiadomo, że z czasem ten język zapomnimy.

Tak też jest z naszą wiarą. Ja odniósłbym tę metaforę do obrazu budowania chrześcijańskiej rodziny. Jeśli będziesz często przebywał w takim otoczeniu, gdzie wszyscy troszczą się o życie Boże w rodzinie, jeśli zobaczysz, że to przynosi błogosławione owoce, że daje szczęście, to łatwiej będzie ci taką rodzinę budować, także łatwiej będzie twoim dzieciom wzrastać w katolickiej wierze i miłości, bo będą mieć „fajnych” kolegów o podobnych poglądach – podkreśla duszpasterz.

Więcej o „Spotkaniach dla zabieganych” przeczytacie TUTAJ <==.

Foto Gość

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ / Tarnowski Gość Niedzielny

blank

Podobne artykuły

Back to top button