ADV
blank
Wiadomości
Trending

Brzesko. Wzmożone kontrole policji

Policjanci ruchu drogowego brzeskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na ryzykowne zachowania kierujących i pieszych, które mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Wczoraj, 7 marca br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole w miejscach, gdzie zwiększony jest ruch pieszych. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszych, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem – pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię! Podczas działań policjanci ujawnili 36 wykroczeń, w tym 10 popełnionych przez pieszych, 8 przez rowerzystów i 18 przez kierujących. Do najczęstszych przewinień kierowców należało przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni  w miejscu niedozwolonym.

Bardzo ważne jest, aby kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych zachował szczególną ostrożność, zmniejszył prędkość oraz ustąpił pierwszeństwa pieszemu zarówno wchodzącemu, jak i znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Kierujący pojazdami podczas trudnych warunków atmosferycznych muszą pamiętać o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze i poruszaniu się z prędkością bezpieczną, która niejednokrotnie jest niższa niż wskazują znaki i przepisy. Pamiętajmy, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje.

policja.gov.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button