ADV
Wiadomości

Brzesko. Wznowienia działalności oddziału ginekologiczo-położniczego z pododdziałem noworodkowym

24 sierpnia wznowione zostaną przyjęcia pacjentek do oddziału

Po kilkumiesięcznej przerwie, funkcjonowanie Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Noworodkowym zostaje przywrócone. W dniu 24 sierpnia wznowione zostaną przyjęcia pacjentek do oddziału.

W ostatnim czasie prowadzone były intensywne próby pozyskania nowych specjalistów i uruchomienia pracy oddziału sprzed pandemii. Efektem tych zabiegów jest zatrudnienie dodatkowych lekarzy specjalistów z zakresu ginekologii, neonatologii, anestezjologii i pediatrii.

Obowiązki lekarza kierującego oddziałem obejmuje dołączający do zespołu lekarz Szczepan Bartkiewicz, specjalista ginekolog-położnik z długoletnim doświadczeniem, od lat opiekujący się pacjentkami z rejonu tarnowskiego.

„Brzeski oddział ginekologiczno-położniczy ma mocne podstawy, kadrę i potencjał do dalszego rozwoju” – ocenia doktor Bartkiewicz –  „dołożymy starań, aby zbudować i utrzymać prężny Zespół i dobrze działający oddział, w którym będą chciały leczyć się i rodzić pacjentki powiatu brzeskiego i okolic” – dodaje nowy lekarz kierujący oddziałem.

W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do ponownego uruchomienia oddziału, drobne remonty, ostatnie ustalenia, sprawdzanie sprzętu, uzupełnianie wyposażenia, dezynfekcja i mycie pomieszczeń, tak, aby wszystko było gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentek w przyszłym tygodniu.

blank

Podobne artykuły

Back to top button