ADV
Wiadomości
Trending

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim / 18-19 sierpnia 2020 r.

O kolejne 4 osoby zwiększyła się liczba zakażonych koronawirusem w Powiecie Brzeskim w okresie od wtorku 18 sierpnia do środy 19 sierpnia 2020 r. Łączna liczba zakażonych wzrosła z 98 do 102 osób (przy czym liczba aktywnych zakażeń to 30). Wszystkie 4 nowe zakażenia dotyczą Gminy Brzesko.

Sytuacja w Urzędzie Marszałkowskim 

Marta Malec-Lech członek Zarządu Województwa Małopolskiego zamieściła w środę 19 sierpnia na swoim profilu facebookowym informację, że przeprowadzony w dniu 18 sierpnia kolejny test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 dał wynik ujemny.

Kwarantanna wójtów i burmistrza

Spośród wójtów i burmistrzów którzy poinformowali o skierowaniu na kwarantannę z powodu kontaktu z osobą zakażoną Covid-19 w Urzędzie Marszałkowskim pozostaje burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski. Natomiast wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal w związku z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa wraz rodziną został w niedzielę zwolniony z kwarantanny. Od poniedziałku wrócił do swoich obowiązków służbowych.

Zakażenia w Powiecie Brzeskim / 18-19 sierpnia 2020 r.

W okresie od 18 do 19 sierpnia 2020 r. w Powiecie Brzeskim potwierdzono łącznie 4 nowe przypadki koronawirusa. Aktualnie w nowej fali zachorowań w Powiecie Brzeskim jest 30 aktywnych przypadków koronawirusa. Jak wynika z danych udostępnionych przez Powiatową Stację Sanitarno–Epidemiologiczną w Brzesku – tym razem najnowsze zakażenia dotyczą tylko Gminy Brzesko – 4 osoby. Z grupy aktywnych zakażeń w izolacji przebywa 25 osób, a hospitalizacji zostało poddanych 5 osób (wzrost w ciągu dwóch dni o 3 osoby).

Liczba zakażonych zamiast spadać nadal notuje kolejne rekordy. Od początku sierpnia w skali kraju liczba zakażeń oscyluje w okolicy 600 osób (dzisiaj to 595 potwierdzonych zakażeń). Przypomnijmy – w sobotę 8 sierpnia było to rekordowe 843 osób. Prawdopodobnie do końca miesiąca średnia dobowa liczba zachorowań przekroczy 1000 osób. Dlatego warto być odpowiedzialnym – zarówno w trosce o własne zdrowie, jak i zdrowie innych osób.

Pełna treść komunikatu WSSE Kraków / 17 sierpnia 2020 r. / godz. 8.00 <==

Zakażeni

Do dnia 17 sierpnia 2020 r. na terenie Polski stwierdzono 58 611 przypadki zakażenia koronawirusem. W wyniku zakażenia koronawirusem zmarło 1913 osób. W Małopolsce zakażonych jest łącznie 5 838 osób. Liczba zmarłych z terenu Województwa Małopolskiego wynosi 112 osób – w tym 10 osób, których zgony były z innych przyczyn niż COVID-19. Jedna trzecia wszystkich zgonów w Małopolsce dotyczy Powiatu Bocheńskiego.

Zmarli

Niestety spośród osób zakażonych na chwilę obecną w Powiecie Brzeskim są cztery osoby zmarłe. W środę 15 kwietnia 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 79-letniej kobiety z Powiatu Brzeskiego zakażonej koronawirusem. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Zmarła miała choroby współistniejące. Kobieta była hospitalizowana w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. W sobotę 9 maja 2020 r. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie poinformował o śmierci 69-letniego mężczyzny z Powiatu Brzeskiego, który przebywał w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

W statystykach dziennych Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna wykazuje także zgony dwóch osób zakażonych koronawirusem (kobieta i mężczyzna), których śmierć nastąpiła z innych przyczyn niż wirus COVID-19. Kobieta była mieszkanką Gminy Brzesko, natomiast mężczyzna mieszkańcem Gminy Borzęcin.

Ozdrowieńcy

Wśród wielu przygnębiających informacji związanych z epidemią koronawirusa pojawiają się czasami również te, które dają nadzieję. W komunikatach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Krakowie pojawiły się informacje o ozdrowieńcach. W tej grupie jest już 2 212 osób. W Powiecie Brzeskim 68 osób. Ozdrowieniec, to osoba nie mająca objawów choroby, ale mogąca jeszcze zarażać. Ozdrowieniec nie jest jeszcze osobą zdrową.

Testy

Liczba badań w kierunku SARS-CoV-2 wykonanych w laboratoriach współpracujących z WSSE w Krakowie w ostatnich 24 godzinach: 3 602 (poprzednia doba: 2 533).

Ciekawe zestawienie danych statystycznych nt. epidemii koronawirusa w Polsce https://koronawirus-w-polsce.pl/ <==

Informacje Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Brzesku – stan do dnia 19 sierpnia 2020 r.

Zakażonych – 102 osoby
Izolacja – 25 osoby
Hospitalizacja – 5
Ozdrowieńcy – 68
Osoby w kwarantannie – 190
Zgony – 4 (w tym 2 z powodu COVID-19)
Przypadki potwierdzone w poszczególnych gminach:
Gmina Brzesko – 41
Gmina Szczurowa – 3
Gmina Dębno – 13
Gmina Borzęcin – 14
Gmina Gnojnik – 9
Gmina Iwkowa – 12
Gmina Czchów – 10

Sytuacja epidemiologiczna w Powiecie Brzeskim – raporty dzienne za cały okres trwania epidemii <==

foto: zdjęcie ilustracyjne

IB / MUW

Podobne artykuły

Back to top button