ADV
Wiadomości
Trending

Busy z darami dla uchodźców dotarły do Dębna / 12 marca 2022 r.

Wieczorem w sobotę 12 marca 2022 r. dzięki staraniom naszych druhów do Gminnego Magazynu Pomocy Gmina Dębno została dostarczona pomoc humanitarna przez 7 busów z Niemiec w tym bardzo duża ilość żywności, kocy i ubrań. Na obecną chwilę na terenie Gminy Dębno przebywa około 200 uchodźców z Ukrainy, a codziennie przyjeżdża coraz większa ilość osób, którzy zostają rozlokowani w prywatnych domach, jak również w punktach utworzonych przez gminę, dlatego zasoby potrzebne do wyżywienia tych osób są coraz większe.

Spora ilość ubrań, kocy i lekarstw zostanie przekazana przez granicę do Ks. Mateusza pochodzącego z Dębna, który jest proboszczem na Ukrainie w Nadwórnej w archidiecezji lwowskiej. Organizowana przez jego siostrę Karolinę zbiórka w Gorlicach zostanie połączona wspólnym transportem, który odbierze rzeczy z magazynu w Dębnie i przejedzie przez granicę docierając w miejsca po wschodniej stronie gdzie są największe braki.

– Dziękujemy Andrzejowi z Łysej Góry na co dzień pracującego w Dackenheim (Niemcy) za tak świetnie przeprowadzoną zbiórkę wśród lokalnej społeczności.

Warto wspomnieć że w drodze powrotnej zabrali również bardzo dużą ilość uchodźców za zachodnią granicę.

Podziękowania dla wszystkich mieszkańców naszej gminy i strażakom za zaangażowanie we wszystkie zbiórki – czytamy na profilu OSP Dębno.

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie co jeszcze potrzeba lub jaka pomoc jest jeszcze potrzebna, to można do pisać do strażaków z OSP Debno na fanpage <== lub dzwonić do koordynatorów.

Przypominamy również, że osoby, które przyjmują w swoich domach uchodźców z Ukrainy, mogą zgłosić się do wyznaczonego przez Wójta Gminy Dębno koordynatora gminnego Pani Iwony Borowiec, tel.: ☎️14 631 85 61, ☎️785 789 793, 📧e-mail: iwona.borowiec@gminadebno.pl w celu m.in. otrzymania pomocy w postaci produktów spożywczych, artykułów higienicznych czy rzeczy dla dzieci, które będą wydawane z Gminnego Magazynu Pomocy.


foto: OSP Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button