ADV
Wiadomości

CANPACK drukuje przyłbice dla medyków za pomocą drukarek 3D

blankGlobalny producent opakowań z siedzibą w Krakowie, wspiera lokalną służbę zdrowia w walce z Covid-19. Tylko w Polsce na działania pomocowe dla ośrodków medycznych firma przeznaczyła ponad pół miliona złotych.

Grupa CANPACK, globalny producent opakowań z siedzibą w Krakowie, zaangażował się w walkę z pandemią koronawirusa. Dział R&D z CANPACK S.A. Oddział Wsparcia Biznesu w Brzesku rozpoczął drukowanie na drukarkach 3D przyłbic ochronnych, które następnie zostaną przekazane  lokalnym szpitalom. Projekt jest realizowany ze środków Fundacji CANPACK w ramach programu wolontariatu pracowniczego „Czas na wolontariat”.

„W planach mamy wydrukowanie 500 przyłbic, przy czym zrealizowanie tego celu jest uzależnione od wytrzymałości sprzętu, wykorzystywanego z większą intensywnością niż zazwyczaj. Gotowych jest 100 sztuk, z czego 40 przekazaliśmy już do lokalnych szpitali i DPS-ów w Tarnowie i Dąbrowie Tarnowskiej. Kolejne wydrukowane egzemplarze zostaną dostarczone do Powiatowego Publicznego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego  w Brzesku oraz do Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP.”– powiedział Przemysław Wędrychowicz, Implementation & Development Specialist, w CANPACK.

Grupa CANPACK angażuje się także w pomoc rzeczową i finansową dla szpitali i stacji pogotowia ratunkowego w Brzesku, Bydgoszczy, Tychach, Tarnowie, Dębicy, Orzeszu oraz Krakowie. Do tej pory firma zrealizowała 7 dostaw o łącznej wartości 125 tys. zł.
W pakietach przekazanych placówkom znalazły się podstawowe środki ochrony osobistej, między innymi: gogle ochronne, antybakteryjne mydła w płynie, żele higieniczne do rąk, trójwarstwowe maseczki ochronne, półmaski FFP2, przyłbice ochronne, a także antybakteryjne i antywirusowe płyny i spraye do powierzchni. 

Środki ochrony osobistej zostały przekazane również do placówek świadczących opiekę dla osób przewlekle chorych oraz z niepełnosprawnościami – Hospicjum w Brzesku i Katowicach oraz DPS-ów w Brzesku i Orzeszu. Dodatkowo, z inicjatywy pracowników CANPACK w ramach programu wolontariatu pracowniczego, we współpracy z Gminą Rzezawa, zostały zakupione materiały, z których uszyto 3500 maseczek dla szpitali
w Bochni i Brzesku, lokalnych służb medycznych oraz służb wspierających.

CANPACK przekaże również środki na zakup dwóch specjalistycznych urządzeń medycznych o łącznej wartości 287,6 tys. zł dla placówek w Krakowie i Tarnowie. Szpital w Krakowie zostanie wyposażony w sprzęt, który umożliwia jednoczesne zastępowanie funkcji nerek i wątroby, natomiast placówka w Tarnowie otrzyma urządzenie do biodekontaminacji, niezbędne do szybkiego i skutecznego usuwania wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń mikrobiologicznych.

„CANPACK od zawsze stara się wspierać lokalne społeczności, w których prowadzi działalność. W sytuacji epidemii szczególnie ważne stały się kwestie związane z ochroną zdrowia oraz pomoc medykom. Bardzo cieszymy się, że dzięki kompetencjom i zaangażowaniu naszych pracowników, możemy wesprzeć służbę zdrowia, drukując tak potrzebne dziś przyłbice i dostarczając niezbędny sprzęt do placówek medycznych, zarówno w Polsce jak i w innych krajach gdzie prowadzimy działalność.” podkreśla Małgorzata Podrecka, wiceprezes Grupy CANPACK.

IB

blank

Podobne artykuły

One Comment

  1. Jak ktoś ma odrobinę rozumu i widzy na temat drukarek 3d to odrazu zauwaza głupotę w tej pseudo pomocy . Propaganda dla ciemnego ludu ? Jak Canpack chciałby naprawdę pomoc to sprowadziłby z chin więcej i dużo szybciej przyłbic zamiast drukować co jest dużo droższe i bardziej czasochłonne.
    Zamiast gadania o 500 przyłbica można sprowadzić dużo taniej z chin 5000 lub 50 000 …i naprawdę pomagać a nie uprawiać głupia propagandę

Back to top button