ADV
Wiadomości
Trending

Caritas pomoże mieszkańcom, którym woda zalała domy

Caritas Diecezji Tarnowskiej znów pomaga, tym razem po intensywnych opadach deszczu. Wyrządziły one duże straty m.in. w regionie tarnowskim i sądeckim. Wylały lokalne potoki, podtopiły posesje, uprawy i uszkodziły drogi.

– Caritas pomoże w remoncie domów – mówi dyrektor ks. Zbigniew Pietruszka.

– Jeżeli tylko zostały podtopione czy uszkodzone domy mieszkalne można zwracać się do biura Caritas Diecezji Tarnowskiej albo do swoich księży proboszczów z prośbą o wsparcie finansowe w remoncie, oczyszczaniu zalanych pomieszczeń. Caritas ma także osuszacze, które może wypożyczyć, by przyspieszyć osuszenie zalanego domu – dodaje.

Podstawą udzielenia pomocy jest wypełnienie wniosku i potwierdzenie go przez księdza proboszcza. Odpowiedzią na pozytywnie rozpatrzony wniosek jest decyzja o przyznaniu pomocy, która zawiera kwotę oraz warunki jej zrealizowania.

Przypomnijmy, że Caritas pomaga także mieszkańcom regionu sądeckiego, którym pod koniec czerwca trąba powietrzna uszkodziła domy. Nadal można składać wnioski. Dotychczas Caritas przeznaczyła na ten cel prawie 300 tys. zł.

Najniższa kwota przyznanej pomocy wyniosła 8 tys. zł, a najwyższa 15 tys.

diecezja.tarnow.pl

Pogodowy Armagedon nad południową częścią Powiatu Brzeskiego / 11 lipca 2021 r.

blank

Podobne artykuły

Back to top button