TOPTOP
WiadomościWideo

W bazylice szczepanowskiej zbiórka na pogorzelców z Łęk / 13 grudnia 2020 r.

W nocy z 3 na 4 grudnia 2020 r. w Łękach (Gmina Borzęcin) wybuchł pożar. Ogień strawił całkowicie zabudowania gospodarcze oraz uszkodził budynek mieszkalny. Dodatkowo zniszczeniu uległy trzy samochody osobowe oraz motocykle. Straty materialne szacowane są na kilkaset tysiecy złotych. Pożar był prawdopodobnie spowodowany podpaleniem, niemniej ostatecznie ustali to dochodzenie prowadzone przez policję i biegłych z dziedziny pożarnictwa.

Z pomocą pogorzelcom pośpieszyli zarówno sąsiedzi, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych i sołectwa Łęki, jak i strażacy. Druhowie z OSP Łęki oraz OSP Przyborów zostali zadysponowani do pomocy w zabezpieczeniu pokrycia dachowego w uszkodzonym w skutek pożaru domu oraz uporządkowania pogorzeliska.

Trwa zbiórka z pomocą w serwisie zrzutka.pl

 

– Dziękuję wszystkim, dzięki którym udało się opanować pożar mojego domu, zarówno z PSP jak i z OSP- jesteście WIELCY. Gdyby nie Wy – nie skończyłoby się tylko na moim domu a i ja niewiele bym uratował. Dzięki Wam mam szansę odzyskać dom.

Po drugie – wszystkim, którzy po pożarze pomogli mi się odnaleźć w tej nowej rzeczywistości. Sąsiadom, przyjaciołom, znajomym. Tym, którzy pomagali mi w zabezpieczeniu domu, sprzątnięciu pogorzeliska i przygotowaniu wszystkiego co możliwe do odbudowy. Nie potrafię wymienić wszystkich w imienia i nazwiska, nie wszystkich mogę oznaczyć, ale wszystkim bardzo dziękuję – napisał Dariusz Krajcarz, który został poszkodowany w nocny pożarze.

Chęć niesienia pomocy zadeklarowali członkowie parafialnego oddziału Caritas ze Szczepanowa. W najbliższą niedzielę 13 grudnia zorganizują zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na wsparcie pogorzelców.

– Nasz parafialny oddział Caritas zwraca się z serdeczną prośbą o pomoc dla rodziny Pana Dariusza Krajcarza, zamieszkałego w Łękach nr. 17. Rodzina ta ucierpiała na skutek pożaru zabudowań gospodarczych, garażu z samochodami i częściowo budynku mieszkalnego w nocy z 3 na 4 grudnia br. Zbiórka do puszek zostanie przeprowadzona po każdej Mszy świętej w przyszłą niedzielę tj. 13 grudnia, przez członkinie parafialnego oddziału Caritas – informują szczepanowscy duszpasterze.

 

O pożarze jaki strawił zabudowania w Łękach pisaliśmy w artykule: 

Łęki / Nocny pożar domu mieszkalnego i budynku gospodarczego / 4 grudnia 2020 r. <==

 

foto OSP Łęki

bazylikaszczepanow.pl / IB

 

VIDEO

ZDJĘCIA

Słowa skierowane w ten sposób, są dla nas najlepszą motywacją do dalszego działania i najwyraźniejszym potwierdzeniem że to co robimy naprawdę ma sens.🤜🤛💪🚒

Opublikowany przez OSP Łęki Niedziela, 6 grudnia 2020

 

11/2020 I 12/2020
ALARM! OSP ŁĘKI!
W dniu 04.12.2020 r. nasza jednostka dwukrotnie uczestniczyła w działaniach…

Opublikowany przez OSP Łęki Niedziela, 6 grudnia 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast