Wiadomości

Cegiełka dla Marcelka

Harleyowcy zrzeszeni w klubie HDK Moto Jadowniki nie od dziś znani są z wielu charytatywnych inicjatyw. W ostatnich dniach wydali specjalny kalendarz charytatywny na 2021 rok. Dochód z jego sprzedaży przeznaczony zostanie na leczenie małego mieszkańca tej miejscowości Marcela Kubali, którego rodzina bardzo liczy na tę pomoc. Akcję, której przyświeca hasło „Cegiełka dla Marcelka” promuje między innymi brzeski samorząd.

– Z harleyowcami z Jadownik łączą nas bardzo dobre relacje. Chętnie wspieramy każdą ich inicjatywę. Pomagamy im  na przykład w organizacji tradycyjnych pikników na Bocheńcu. Są to wydarzenia, podczas których wspólnie promujemy honorowe krwiodawstwo. Kładziemy też nacisk na stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się na drogach. Moto Jadowniki po raz kolejny udowadniają, że mają serca pełne empatii i serdeczności, którą dzielą się z innymipodsumowuje tę najnowszą inicjatywę Tomasz Latocha.

Pracownicy Urzędu Miejskiego zawsze angażują się w organizację pikników z okazji rozpoczęcia i zakończenia sezonu motocyklowego na Bocheńcu. Każdemu z tych pikników towarzyszy charytatywna akcja na rzecz pomocy dzieciom z poważnymi problemami zdrowotnymi.

Rozprowadzany aktualnie kalendarz można nabyć w pięciu punktach gminy –  w Brzesku jego dystrybucją zajmują się Wypożyczalnia Sprzętu Budowlanego i Ogrodniczego oraz PSB Mrówka mieszczące się przy ulicy Solskiego, a także funkcjonujący w budynku Multimediów przy placu Kazimierza Wielkiego punkt kasowy, a w Jadownikach sklepy Gminnej Spółdzielni przy ulicy Prokopa i przy ulicy Staropolskiej. Warto dodać, że do umieszczonych w kalendarzu fotografii,  wykonanych przez Adama Gutowicza, pozowały Klubowiczki z HDK Moto Jadowniki.

fot. arch. HDK Moto Jadowniki   

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast