ADV
Powiat BocheńskiWiadomości
Trending

Centrum Zdrowia Psychicznego – podpisano umowę na wykonanie dokumentacji budowlanej

Starosta bocheński Adam Korta oraz wicestarosta Ryszard Drożdżak podpisali umowę na opracowanie kompletnej dokumentacji modernizacji budynku byłego pogotowia z przeznaczeniem na Centrum Zdrowia Psychicznego. Będzie to nowoczesny budynek spełniająca najwyższe wymagania dotyczące tego typu placówek przy jednoczesnym zachowaniu historycznego wyglądu.

Z pięciu ofert, które wpłynęły do Starostwa Powiatowego na wykonanie tego zadania, najkorzystniejszą w całości mieszczącą się w zakładanej na ten cel kwocie złożyła bocheńska firma Archi Projekt Biuro Projektowe s. c.

Wykonaliśmy kolejny krok, który przybliża nas do uruchomienia w Bochni Centrum Zdrowia Psychicznego w budynku po pogotowiu ratunkowym. Dzięki uzyskaniu dokumentacji będziemy mogli wystąpić o ośrodki zewnętrzne, które pozwolą nam rozpocząć etap przebudowy i dostosowania budynku do wymagań związanych z funkcjonowanie tego typu placówki. Jesteśmy zdeterminowani i jednomyślni, że Centrum Zdrowia Psychicznego musi powstać w możliwe najbliższym czasie – mówi Adam Korta Starosta Bocheński

Dokumentacja, projekt architektoniczno-budowlany, projekt techniczny i projekt wykonawczy, powstanie do końca bieżącego roku. Projekt uwzględnia również zagospodarowanie terenu wokół budynku, wydzielenie miejsca wypoczynku i rekreacji, wymianę ogrodzenia oraz  utworzenie miejsc parkingowych.

Szacowana wartość inwestycji to około 17 mln zł brutto. Uzyskanie dokumentacji architektoniczno-budowlanej wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę, pozwoli złożyć  wniosek o dofinansowanie tego zadania.

sp

blank blank blank blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button