ADV
Wiadomości

Wystartowały „Wakacje z 11 Małopolską Brygadą Obrony Terytorialnej”

W sobotni poranek 24 czerwca 2023 r. wystartował pierwszy termin „Wakacji z 11 Małopolską Brygadą OT”. 139 ochotników stawiło się przed bramą jednostki wojskowej w podkrakowskiej Rząsce.

Galeria zdjęć <==

Do służby w szeregach małopolskich terytorialsów zgłosili się przedstawiciele różnych zawodów m.in. sportowiec, prawnik, księgowa, zawodowy kierowca autokaru, urzędnik skarbowy, górnik, elektromechanik, oraz operator obrabiarek cnc.

Nowo powołani podczas szkolenia podstawowego będą uczyć się sprawnego i bezpiecznego posługiwania się karabinkami MSBS Grot, poruszania się w terenie, prowadzenie marszu ubezpieczonego. Będą także opanowywać podstawy medycyny pola walki i terenoznawstwa. Oprócz tego poznają elementy walki wręcz, obsługę środków łączności oraz przejdą szkolenie saperskie.

Ostatnim etapem szkolenia jest złożenie przez ochotników przysięgi wojskowej. Uroczystość odbędzie się 9 lipca 2023 r. O godz. 11:00 na równi krupowej w Zakopanem.

„Wakacje z WOT” to ogólnopolski projekt, którego założeniem jest dopasowanie terminów szkoleń kandydatów do służby do czasu wolnego od pracy i nauki. Dzięki temu ochotnicy mogą zbalansować wyzwania wynikające ze służby wojskowej i aktywności zawodowej. Atutem terytorialnej służby wojskowej jest także szkolenie w pobliżu miejsca zamieszkania.

Chcesz wstąpić do WOT ? Nic prostszego! 

Wszystkich zainteresowanych wstąpieniem w szeregi 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej zachęcamy do kontaktu z Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawniej WKU) w Tarnowie. Nr telefonu: 26 113 86 50. 

Najbliższe szkolenie podstawowe dla kandydatów bez złożonej przysięgi wojskowej odbędzie się w terminie 8 – 23 września, a szkolenie wyrównawcze adresowane do żołnierzy rezerwy zaplanowane jest w dniach 8 – 15 września 2023. Zapraszamy!!

11 MBOT

blank

Podobne artykuły

Back to top button