ADV
1
SportWiadomości

Cheerleaderki z Małopolski będą reprezentować kraj w USA!

Dziewczęta zostały powołane do kadry narodowej i będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata na Florydzie oraz na Mistrzostwach Europy w Grecji. Marszałek Województwa Małopolskiego zdecydował o dofinansowaniu podtarnowskiej drużyny kwotą ponad 120 tysięcy złotych!

Wsparcie małopolskich sportowców jest jednym z celów polityki regionalnej zarządu województwa. Chcemy wspierać młode talenty i dawać im szansę na rozwój, a niejednokrotnie to właśnie finanse stają im na drodze. Cieszę się, że drużyna z Bobrownik Wielkich dzięki pomocy finansowej województwa będzie miała szansę reprezentować nie tylko Małopolskę, ale cały nasz kraj podczas Mistrzostw Świata, bo wspomniana kwota pokryje koszty wyjazdu do USA – mówi marszałek Witold Kozłowski.

Zespół Voltage został założony w 2003 przy Szkole Podstawowej w Bobrownikach Wielkich koło Tarnowa. Na początku był to zespół szkolny, a w miarę upływu lat rozrastał się, obejmując swym zasięgiem dzieci z terenu całej gminy Żabno i okolicznych miejscowości. W ciągu 19 lat swojej działalności zgromadził na swoim koncie kilkanaście tytułów Mistrza Polski w różnych kategoriach tanecznych i akrobatycznych, a także sukcesy na arenie międzynarodowej, zyskując powołanie trzykrotne powołanie do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy i czterokrotne na Mistrzostwa Świata.

Wraz z nim na Mistrzostwa pojedzie zespół Cheer NS, specjalizujący się w konkurencji taneczno-akrobatycznej.

W skład Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata wchodzą 24 zawodniczki z całego kraju, przy czym połowę składu stanowią zawodniczki z województwa małopolskiego.

Mistrzostwa Świata Cheerleaders ICU World Cheerleading Championships rozgrywane są od 2009 roku. Organizowane co roku przez ICU International Cheer Union w Disney World na Florydzie, gdzie przez 3 dni na dwóch halach równoległe odbywają się rozgrywki w dywizji cheer i dywizji performance cheer, w kategorii junior i senior. To największe wydarzenie w świecie cheerleadingu w rywalizacji uczestniczy około 70 krajów. Mistrzostwa sędziuje międzynarodowy panel sędziowski.

malopolska.pl

Podobne artykuły

Back to top button