WiadomościWideo

Ciężki samochód gaśniczy dla OSP Czchów / 12 listopada 2020 r.

Strażacy z Czchowa mają powody do radości. 12 listopada 2020 roku decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej został przekazany jednostce OSP Czchów Ciężki Samochód Gaśniczy MAN 5/36. Samochód służył wcześniej strażakom z JRG Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Do jednostki w Czchowie trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5000 litrów oraz autopompą o wydajności 3600 l/min. Całość jest osadzona na podwoziu MAN z napędem 4×4 i kabiną brygadową. Na wyposażeniu samochód posiada m.in.: zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów, działko wodno-pianowe, wciągarkę i linię szybkiego natarcia.

Powitaniu samochodu w jednostce towarzyszyły syreny alarmowe, chociaż gdyby nie epidemia koronawirusa oraz obostrzenia z nią związane – to przybycie samochodu fetowano by o wiele huczniej.

Zastąpi on mocno wysłużonego już Jelcza i z racji posiadania napędu na wszystkie osie, pozwoli na dotarcie podczas akcji ratowniczych, w najtrudniejszym terenie na obszarze Gminy Czchów.

Pomimo krótkiego stażu w jednostce – samochód już się sprawdził! W piątek 27 listopada przeszedł swój chrzest bojowy w trakcie akcji gaśniczej w Wojakowej.

Druhowie z OSP Czchów mają aktualnie na swoim stanie 4 specjalistyczne samochody strażackie:

– Man 18.284 LAC Typ: GCBA 5/36

– Man LE220C Typ: GBA 2,5/16

– IVECO DAILY 65c17 Typ: GLBA-Rt 1/10

– Santana Anibal PS 10 Typ: SLRr

foto: OSP Czchów

OSP Czchów / IB

VIDEO

W dniu 12 listopada 2020 roku decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej został przekazany jednostce…

Opublikowany przez gminaczchów112 Czwartek, 26 listopada 2020

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast