ADV
blank
WiadomościWideo

Ciężki samochód gaśniczy dla OSP Czchów / 12 listopada 2020 r.

Strażacy z Czchowa mają powody do radości. 12 listopada 2020 roku decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej został przekazany jednostce OSP Czchów Ciężki Samochód Gaśniczy MAN 5/36. Samochód służył wcześniej strażakom z JRG Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

Do jednostki w Czchowie trafił ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem wodnym o pojemności 5000 litrów oraz autopompą o wydajności 3600 l/min. Całość jest osadzona na podwoziu MAN z napędem 4×4 i kabiną brygadową. Na wyposażeniu samochód posiada m.in.: zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów, działko wodno-pianowe, wciągarkę i linię szybkiego natarcia.

Powitaniu samochodu w jednostce towarzyszyły syreny alarmowe, chociaż gdyby nie epidemia koronawirusa oraz obostrzenia z nią związane – to przybycie samochodu fetowano by o wiele huczniej.

Zastąpi on mocno wysłużonego już Jelcza i z racji posiadania napędu na wszystkie osie, pozwoli na dotarcie podczas akcji ratowniczych, w najtrudniejszym terenie na obszarze Gminy Czchów.

Pomimo krótkiego stażu w jednostce – samochód już się sprawdził! W piątek 27 listopada przeszedł swój chrzest bojowy w trakcie akcji gaśniczej w Wojakowej.

Druhowie z OSP Czchów mają aktualnie na swoim stanie 4 specjalistyczne samochody strażackie:

– Man 18.284 LAC Typ: GCBA 5/36

– Man LE220C Typ: GBA 2,5/16

– IVECO DAILY 65c17 Typ: GLBA-Rt 1/10

– Santana Anibal PS 10 Typ: SLRr

foto: OSP Czchów

OSP Czchów / IB

VIDEO

W dniu 12 listopada 2020 roku decyzją Małopolskiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej został przekazany jednostce…

Opublikowany przez gminaczchów112 Czwartek, 26 listopada 2020

blank

Podobne artykuły

Back to top button