ADV
1
Powiat TarnowskiWiadomości

Ćwiczenia „Egida-22” na terenie KMP w Tarnowie

W niedzielę 16 października 2022 roku, na obiektach Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie przeprowadzono ćwiczenia pod kryptonimem „Egida-22”. To przedsięwzięcie z zakresu przygotowań obronnych w Policji, mające na celu praktyczne sprawdzenie procesu powoływania osób do odbycia ćwiczeń w jednostkach organizacyjnych Policji przewidzianych do militaryzacji.

19 mieszkańców Tarnowa i okolic stawiło się w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie w ramach ćwiczeń mobilizacyjnych. W niedzielę 16.10 br. obiekty na co dzień, użytkowane przez tarnowskich policjantów, stały się miejscami ćwiczeń praktycznych i teoretycznych dla mieszkańców Tarnowa w ramach zaplanowanych działań „Egida-22”. Osoby zostały wskazane i skierowane do ćwiczeń mobilizacyjnych przez Szefa Wojskowego Centrum Rekrutacji w Tarnowie do służby w Policji, jako uzupełnienie kadrowe jednostek policji na czas zagrożenia państwa.

Już od wczesnych godzin porannych przed bramą transportową w Tarnowie przy ul. Jastruna gromadzili się poborowi, a o siódmej rozpoczęto przyjmowanie rezerwistów.

Jednym z pierwszych elementów dzisiejszych ćwiczeń była policyjna musztra. Następnie funkcjonariusze policji przedstawili rezerwistom podstawowe informacje na temat działania Policji w przypadku mobilizacji. Określili rodzaje zagrożeń wewnętrznych i zewnętrznych państwa, z jaki mogą mieć do czynienia oraz w jaki sposób należy im przeciwdziałać. Poborowi uzyskali podstawowe przeszkolenie z zakresu BHP i udzielania pierwszej pomocy. Oprócz tego poznali zasady, przypadki użycia broni palnej przez policjantów, posługiwania i obsługi broni palnej używanej w szeregach Policji.

Ćwiczenia sztabowe odbyły się pod nadzorem ekspertów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Na zakończenie szkolenia wystawiono wszystkim uczestnikom certyfikaty oraz zaświadczenia o jego odbyciu.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button