ADV
Wiadomości

Czchów / Sukces Świątecznego Kiermaszu Ciast. Zebrano 32 562,93 zł!

Piękna słoneczna pogoda i wielka mobilizacja mieszkańców sprawiły, że zorganizowany w minioną sobotę w Czchowie Świąteczny Kiermasz Ciast dla Marcelka Kubali dał piękne efekty.

Jak zauważają organizatorki Czchów wystartował na końcu z kiermaszem, ale było warto czekać. Udało się uzbierać pokaźną kwotę: 32 562,93 zł i 175 euro. Ten wynik to efekt wielkich serc mieszkańców Gminy Czchów oraz zaangażowania wielu wolontariuszy.

– Kochani, dziękujemy za dar serca. Podczas wczorajszego kiermaszu zebraliśmy: 32 562,93 zł i 175 euro.

Dziękujemy lokalnym przedsiębiorcom oraz osobom które przekazały rzeczy na kiermasz. Serdeczne podziękowania kierujemy do Pana Karpiela za udostępnienie miejsca na kiermasz oraz Panu Burmistrzowi za udostępnienie lokalu „Leśniczówka ” – mówi Paulina Dziedzic – jedna z organizatorek kiermaszu.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Dziękujemy! – mówi MaGi Lo Cascio – współorganizatorka kiermaszu.

W organizację kiermaszu zaangażowali się m.in. Społeczność Czchowska, KGW Czchów, KGW Tropie, ZS Czchów, PSP Czchów, Publiczne Przedszkole Czchów, Rada Rodziców z Paleśnicy, Gospodynie z Połomia, MOKSiR Czchów, Miejska Biblioteka Publiczna w Czchowie, harcerze, OSP Czchów, Pole Namiotowe Witkówka.

Kiermasz to nie jedyna forma pomocy mieszkańców Gminy Czchów dla Marcelka. Utworzona została skarbonka, za pośrednictwem której w serwisie siepomaga.pl można wesprzeć chłopca.

– Jeśli ktoś chciałby dołożyć swoją cegiełkę dla Marcelka może zasilić nasza wspólna skarbonkę. Na skarbonkę wpływają również pieniądze z licytacji. Udostępniajmy tą zbiórkę oraz wpłacamy drobne kwoty, pomagają one Marcelkowi utrzymać się na pierwszej stronie przez co więcej ludzi obcych dowiaduje się o Nim – zachęca Paulina Dziedzic.foto Maciej Mazur

IB

 

VIDEO

Galeria zdjęć

Podobne artykuły

Back to top button