ADV
WiadomościWideo
Trending

Czy rynek w Brzesku jest bezpieczny? / video

W piątek wieczorem 20 maja 2022 r. na naszą redakcyjną skrzynkę otrzymaliśmy nagranie od jednego z czytelników. Zarejestrował on zdarzenie do jakiego doszło w piątek po południu na rynku w Brzesku (w części północno-wschodniej, obok skrzyżowania). Na krótkim nieco ponad 10 sekundowym nagraniu widzimy fragment prawdopodobnie dłuższego zdarzenia, w którym wzięło udział dwóch nastolatków oraz około 30 letni mężczyzna znajdujący się pod wpływem znacznej ilości alkoholu.

Po krótkiej wymianie zdań jaka zaszła pomiędzy nimi widzimy, że dorosły, pijany mężczyzna rzuca się na jednego z nastolatków i zaczyna go dusić. W momencie gdy drugi z nastolatków zaczyna go odpychać mężczyzna przestaje dusić chłopaka.

Całe zdarzenie odbyło się tuż pod kamerą monitoringu zamontowaną na narożnym budynku.

Nagrane zdarzenie rodzi wiele pytań. Czy rynek w Brzesku jest rzeczywiscie bezpiecznym miejscem? Czy ktoś w mieście ma pomysł na to by rynek przestał być królestwem żuli?

Co na to radni Rady Miejskiej? Wg informacji jakie mamy na zaplanowanych w najbliższym czasie komisjach w programie pojawi się wniosek o podniesienie limitu punktów sprzedaży alkoholu na terenie Gminy Brzesko. Czy będą udawali, że nie ma problemu? Czy z radością przyklasną temu pomysłowi w zamian za wyimaginowane wpływy z podatków (i korkowego z którym i tak nie wiedzą co zrobić i na co powinno zostać spożytkowane)?

Ogólnie brzeski rynek od wielu lat nie ma dobrej opinii wśród mieszkańców. Do niezbyt przyjemnych należą  widoki żulujących nastolatków na ławeczkach, czy też nachalne zachowanie pijaczków domagających się poratowaniem symbolicznym „piątakiem” od klientów jednej (a właściwie jedynej) restauracji na rynku.

Nagranie oraz informację przesłaliśmy do Komendy Powiatowej Policji w Brzesku.

Dziękujemy za nadesłany materiał.

video: nadesłane przez czytelnika

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button