ADV
1
Wiadomości
Trending

Czy strzelanie jest dla Ciebie? Jak otrzymać pozwolenie na broń w regionie tarnowskim?

Mija 37 dzień od momentu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Przez Polskę przetoczyła się  fala uchodźców, wiele osób zaangażowało się w pomoc dla nich. Pierwszy szok i pierwszy zapał już minęły. Większość zaczęła się przyzwyczajać do tego że kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy giną ludzie, a wojna nie jest tylko migawką z ekranu telewizora.

Pierwsze dni po agresji były czasem szoku, zwiększonego zainteresowania służbą wojskową (np. w WOT), czy też szkoleniami wojskowymi i strzeleckimi. Brak bezpośredniego zagrożenia jednak usypia czujność, a większość ludzi zaczyna podchodzić do nowego zagrożenia na zasadzie „jakoś to będzie…”. Niestety jak pokazuje historia – nigdy to tak nie działa. Można być, a może należy podkreślić powinno się być przygotowanym na różne scenariusze tego co może wydarzyć się w najbliższych latach i miesiącach.

W związku z wojną w Ukrainie wielu Polaków szuka możliwości zdobycia wiedzy i umiejętności, które pomogłyby im w obronie przed ewentualnym agresorem. Wojna na terytorium RP jest bardzo mało prawdopodobna (nawet w obecnej sytuacji), ale nie zmienia to faktu, że wiele osób odczuwa potrzebę podjęcia realnych działań. Dlatego zawczasu warto pomyśleć np. o odpowiednim przeszkoleniu strzeleckim i uzyskaniu pozwolenia na broń. Wg różnych obiegowych historyjek jest to wielce kosztowne i dostępne tylko dla wybranych (najlepiej tych z dobrymi układami). Jednak po bliższym poznaniu tematu okazuje się, że koszt uzyskania pozwolenia na broń jest tańszy, niż koszty uzyskania popularnego prawa jazdy kategorii B.

W regionie tarnowskim funkcjonują stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim i sportowym, które pomagają swoim członkom w pozyskaniu pozwolenia oraz dalszym rozwijaniu umiejętności strzeleckich. Warto skorzystać z ich oferty – bowiem 2-3 godzinne szkolenie strzeleckie nie zrobi z nas wytrawnych strzelców, którzy będą sobie umieli poradzić w sytuacji prawdziwego zagrożenia.

Jak deklaruje minister edukacji od września 2022 r. do szkół średnich powróci mają lekcje przysposobienia obronnego. Wszyscy uczniowie mają przejść szkolenie strzeleckie, a pełnoletni uczniowie z użyciem broni bojowej.

Więcej informacji nr zasad uzyskania pozwolenia na broń można znaleźć na stronie Legion <==

Kontakt do organizatorów szkoleń strzeleckich Legion @fb<==

foto: Klub Strzelecki Legion

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button