ADV
1
Religia
Trending

Damian Jarek z Parafii Sufczyn przyjął świecenia kapłańskie / 28 maja 2022 r.

W sobotę 28 maja 2022 r. w katedrze w Tarnowie biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich 17 diakonom tarnowskiego seminarium. Wśród nowo wyświęconych kapłanów mamy dwóch księży pochodzących z terenu Powiatu brzeskiego.  To ksiądz Filip Ciura z parafii Jasień oraz ksiądz Damian Jarek z parafii Sufczyn.

W uroczystości uczestniczyła cała wspólnota tarnowskiego seminarium, kapłani z parafii, z których neoprezbiterzy pochodzą, ich rodziny i przyjaciele. Dla nich samych dzień święceń był ogromnym przeżyciem.

– Nie zapominajcie, skąd wyrośliście i skąd zostaliście wybrani na kapłanów – apelował biskup.

Nie traćcie poczucia bliskości z ludem Bożym, a także poczucia tego wszystkiego, czym żyją wierni świeccy. Kochajcie Kościół, który przez sakrament święceń kapłańskich jeszcze mocniej staje się dla was rodziną.

W uroczystości uczestniczyły rodziny nowych kapłanów. To ważny dzień zwłaszcza dla rodziców i dziadków.

W sobotę około godz. 16 odbyło się przywitanie księdza prymicjanta w granicach parafii Sufczyn. Z kolei niedzielne uroczystości prymicyjne rozpoczną się przejazdem bryczkami spod domu księdza prymicjanta pod plebanię. O godz. 11 spod plebanii wyruszy procesja do kościoła parafialnego w Sufczynie. Tam delegacje w imieniu wszystkich parafian przywitają ksiedza Damiana Jarka. Po powitaniu rozpocznie się Msza Święta prymicyjna, na zakończenie której, po błogosławieństwie ogólnym ksiądz Damian będzie udzielał błogosławieństwa indywidualnego z nałożeniem rąk.


ks. Marian Kostrzewa
Ewa Biedroń RDN / diecezja.tarnow.pl / parafia Sufczyn

Galeria zdjęć

Święcenia prezbiteratu w Tarnowie [28.05.2022]

VIDEO

Podobne artykuły

Back to top button