ADV
1
Wiadomości

Debata o bezpieczeństwie w Jasieniu

Policjanci z Brzeska zaprosili mieszkańców i przedstawicieli instytucji, które mają wpływ na bezpieczeństwo w rejonie szkoły w Jasieniu na debatę ewaluacyjną. Mundurowi podczas spotkania podsumowali działania, które w ostatnim roku udało się zrealizować, aby poprawić bezpieczeństwo wokół placówki.

We wtorek (16.08 2022r.) w Publicznej Szkole Podstawowej w Jasieniu odbyła się debata społeczna, podsumowująca roczny okres działań na rzecz bezpieczeństwa w rejonie placówki. Była to debata ewaluacyjna, która odbyła się niemal równo w rok po debacie inicjującej. Inicjatorem spotkania był Wydział Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. W debacie uczestniczyli zaproszeni goście: Urszula Białka – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Brzesku, Zbigniew Łanocha – radny Rady Miejskiej w Brzesku i sołtys Jasienia, Leszek Klimek – radny Rady Miejskiej w Brzesku, Marzena Łanocha – Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu a także mieszkańcy Jasienia. Brzeską Policję reprezentowali: podinsp. Jarosław Dudek, asp. szt. Sławomir Czuchra i asp. szt. Bogusław Biernat oraz asp. Monika Tomkiewicz jako moderator.

Podczas spotkania oceniono działania i inicjatywy, które podjęto, aby poprawić bezpieczeństwo w okolicy boiska sportowego. Ten aspekt jest istotny zarówno dla mieszkańców okolicznych domów, jak i, co oczywiste, dla uczniów i pracowników Publicznej Szkoły Podstawowej w Jasieniu. Szczególnie jest to ważne w kontekście zbliżającego się rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Swoje wystąpienie podinsp. Jarosław Dudek rozpoczął od przedstawienia kierownika Rewiru Dzielnicowych, asp. szt. Sławomira Czuchry, który mianowany został na to stanowisko 1 sierpnia 2022 r. W dalszej części wystąpienia podinsp. Jarosław Dudek omówił kwestię realizacji działań policyjnych ukierunkowanych na okolice boiska szkolnego i samej szkoły na przestrzeni 2021 i 2022 roku. Następnie głos zabrała Urszula Białka, która omówiła przedsięwzięcia samorządowe (wykonane i planowane do realizacji) w najbliższej okolicy boiska i szkoły m.in. zmodernizowano w części ogrodzenie boiska poprzez zamontowanie nowych tzw. łapaczy piłek, planowane jest zagospodarowanie części boiska poprzez wybudowanie placu zabaw. Ponadto, w planie jest modernizacja układu komunikacyjnego w okolicy szkoły, co niewątpliwie wpłynie na bezpieczeństwo uczniów.

Dyskusja, jaka w dalszej części spotkania się wywiązała, dotyczyła m.in. szczegółów takich jak montaż monitoringu wizyjnego szkoły/boiska/placu zabaw. Po formalnym zakończeniu debaty mieszkańcy mieli możliwość zwrócenia się do dzielnicowego i innych policjantów, w innych nurtujących ich sprawach.

KPP Brzesko

Podobne artykuły

Back to top button