ADV
Wiadomości

Dębno / Milena Michałek o krok od miejsca na podium w Turnieju Wiedzy Pożarniczej

17 maja 2022r. w Wieliczce odbyły się Wojewódzkie Eliminacje „Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju udział wzięła reprezentująca Milena Michałek reprezentująca jednostkę OSP Dębno. Milena zwyciężyła etap powiatowy w Brzesku.

Eliminacje Wojewódzkie składały się z dwóch etapów. Pierwszym był pisemny test wiedzy, z którego do drugiego etapu awansowały po 3 osoby z każdej grupy. Etap finałowy to część ustna. Niestety Milenie zabrakło tylko 1 punktu by znaleźć się w etapie finałowym.

– Gratulujemy wspaniałego wyniku, który udało się osiągnąć reprezentując OSP KSRG Dębno i Gmina Dębno na etapie wojewódzkim. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach na Turniejach Wiedzy Pożarniczej – składają gratulacje druhowie z OSP Dębno.

Udział w konkursie wzięli reprezentanci 19 małopolskich powiatów, a byli to zwycięzcy etapu niższego szczebla, czyli najlepsi z najlepszych.

Uroczystość rozpoczął Dh Łukasz Łach – Dyrektor Zarządu Wykonawczego OW ZOSP RP woj. Małopolskiego, który przywitał zaproszonych gości, a wśród nich znaleźli się Dh Paweł Motyka – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, Pan Kazimierz Koprowski – Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej W Krakowie, st. kpt. Bogusław Szydło – Naczelnik Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Małopolskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, mł. Bryg. Leszek Kasiński – Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce, Pan Artur Kozioł – Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka oraz Pan Tadeusz Luraniec – Przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce.

Nad przebiegiem prawidłowości konkursu czuwało Jury w którego skład weszli członkowie Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży pod przewodnictwem Dh Władysława Kucharskiego. Eliminacje Wojewódzkie podzielone były na dwa etapy. Pierwszym z nich był test wiedzy, który złożony był z 30 pytań. Po pierwszym etapie wyłoniono po trzy osoby z każdej grupy, które w finale zmierzyły się z 5 pytaniami.

Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na etapie ogólnopolskim.


foto: OSP Dębno
OSP Dębno / IB

Podobne artykuły

Back to top button