ADV
SportWiadomości

Dębno. Rekrutacja do klas sportowych na rok szkolny 2021/2022

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie ruszyła rekrutacja do klas sportowych na rok szkolny 2021/2022. Planowane jest otwarcie oddziałów o specjalności piłka siatkowa oraz piłka nożna – zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 lutego 2021 r. Rozwój fizyczny, jaki zapewniają klasy sportowe sprawia, że uczniowie odnoszą sukcesy nie tylko w sporcie, ale także w innych sferach życia.

Rekrutacja do oddziałów sportowych będzie dotyczyła uczniów klas I, II, III i IV. Wnioski o przyjęcie mogą składać rodzice dzieci zamieszkałych w obwodzie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie i poza jego obwodem.

– Klasy sportowe są nowością w ofercie szkół z terenu Gminy Dębno. Chcemy rozbudowywać ofertę edukacyjną naszych placówek, tak aby dzieci i młodzież mogły rozwijać swoje pasje. Mamy do tego bardzo dobre zaplecze i odpowiednio przygotowaną kadrę nauczycielską – mówi Wiesław Kozłowski wójt Gminy Dębno.

W planie lekcji klas sportowych znajduje się co najmniej 10 godzin zajęć sportowych w tygodniu. To o 7 godzin więcej niż w klasach ogólnych. Korzyści z kształcenia dziecka w klasie sportowej są nie do przecenienia. Większość dzieci, które uczęszczają do klas sportowych lub regularnie trenują różne dyscypliny sportowe, osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Na co dzień są dobrze zorganizowane, bo muszą nauczyć się godzić treningi z nauką, obowiązkami domowymi i życiem prywatnym. Warto pamiętać, że sport to nie tylko sam trening to również wychowanie, które kształtuje wiele ważnych cech takich jak dyscyplina, systematyczność, wytrwałość i poświęcenie. Nawyki ze szkoły z pewnością zaprocentują w dalszym życiu.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębnie dysponuje doskonałym zapleczem sportowym. W 2020 r. oddano do użytku nowoczesną, pełnowymiarową halę sportowo widowiskową. Obok szkoły mieści się również boisko „ORLIK”, plac zabaw dla dzieci jak również ogólnodostępne miasteczko rowerowe. Tworzy to świetny kompleks sportowy pozwalający na wychowanie i zdrowy rozwój dzieci.

Więcej informacji można znaleźć w formularzu rekrutacyjnym oraz na stronie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnie <==.

Formularz zgłoszeniowy oraz wymagania dla kandydatów <==

Dokumenty zeskanowane można przesłać e-mailem na adres: sp-db@gminadebno.pl

IB

Podobne artykuły

Back to top button