ADV
WiadomościWideo
Trending

Dębno. Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich / zdjęcia / video

Obok Zamku w Dębnie odbył się Zlot Zabytkowych Samochodów Strażackich.

Impreza przyciągnęła rzesze miłośników strażackiego fachu oraz motoryzacji. Na zlot przybyły jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Woli Dębińskiej, Dębna, Jaworska, Łoniowej, Maszkienic, Dołów, Sufczyna, Perły, Ładnej, Kołaczyc, Porąbki Iwkowskiej, Wokowic oraz pasjonaci zabytkowych samochodów z Tuchowa.

Jednym z wozów, który wzbudzał olbrzymie zainteresowanie, był Chevrolet z 1930 roku, który należy do OSP Kołaczyce oraz sikawka konna z 1906 roku, odrestaurowana przez Ochotniczą Straż Pożarną z Woli Dębińskiej.

Zlot rozpoczął się od pokazu gaszenia płonącego oleju za pomocą wody, gaśnicy i przykrywki w wykonaniu strażaków z OSP z Dębna. Następnie odbyła się prezentacja ratownictwa medycznego.

Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na ciepły i tani posiłek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Dębna i Dołów, a także przez strażaków z Niedźwiedzy i food tracka.

Podczas imprezy były też darmowe dmuchańce, wata cukrowa, popcorn, zabawy integracyjne dla dzieci. Całość zakończyła zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

gminadebno.pl / IB

Fot. Maciej Mazur

blank

Podobne artykuły

Back to top button