ADV
blank
Wiadomości
Trending

Udana akcja krwiodawstwa w gminie Dębno

Blisko 16 litrów zebranej krwi, to wynik akcji krwiodawstwa zorganizowanej w niedzielę 2 października br. przez Ochotniczą Straż Pożarną w Dębnie. Była to trzecia w tym roku akcja organizowana przez naszą jednostkę. Łącznie w organizowanych przez druhów z OSP Dębno akcjach udało się zebrać w tym roku 53 litry krwi pełnej.

Galeria zdjęć <==

Podczas niedzielnej akcji 46 osoby zostały zarejestrowane z czego, aż 35 osoby oddało krew pełną.

– Dziękujemy również osobom, które pojawiły się żeby zapoznać się z warunkami oddawania krwi i są chętne następny raz podzielić się tym niezwykle bezcennym darem. Wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w akcji, bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym – czytamy na profilu facebookowym OSP Dębno.

Podczas wydarzenia obecny był Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski, który wręczał upominki dla osób, które pomogły potrzebującym dzieląc się bezcennym płynem.

Do akcji przystąpili zarówno krwiodawcy wielokrotni, którzy pomagają od lat, jak również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się na ten szlachetny gest.  Do akcji przystąpili również strażacy m.in. OSP Szczepanów i OSP KSRG Łoniowa.

– Pragnie serdecznie podziękować Panu Wiesławowi Kozłowskiemu – Wójtowi Gmina Dębno za wsparcie naszej akcji, upominki dla dawców oraz udostępnienie Hala Widowiskowo-Sportowa w Dębnie na potrzeby akcji.
Dziękujemy Restauracji Agawa za ciepły posiłek dla ekipy RCKiK – dziękują druhowie z OSP Dębno.

Każdego dnia krew jest potrzebna nie tylko ofiarom wypadków, ale również cierpiącym na wiele poważnych chorób. Dzięki honorowym dawcom krwi bezinteresownie dzielących się lekiem, którego nie można wyprodukować, codziennie udaje się ratować ludzkie zdrowie i życie.

Kolejna akcja organizowana przez OSP KSRG Dębno odbędzie się 12 marca 2023 r.

foto: Gmina Dębno

OSP Dębno

blank

Podobne artykuły

Back to top button