ADV
SportWiadomościWideo
Trending

Delegacja brzeskich morsów na Międzynarodowym Zlocie Morsów w Mielnie / zdjęcia i video

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie to potężna impreza – podczas finału XXI edycji do wody weszło niemal 8,5 tysiąca osób!

Wśród uczestników nie zabrakło Morsów z Brzeska.

– Był to nasz pierwszy wyjazd,  ale jesteśmy pewni że wpisze się to na stałe w nasz morsowy kalendarz.

Na miejscu spotkaliśmy okoliczne grupy Morsy Tarnów oraz Bocheński Klub Morsa z którymi znamy się doskonale z innych eventów – mówią że góra z górą się nie zejdzie, ale Mors z morsem na drugim końcu Polski owszem – żartuje Erwin Łoboda z klubu Morsy Brzesko.

Nie było chyba miasta którego byśmy nie widzieli na winderach powiewających na wietrze. Były również grupy zagraniczne m.in. z Anglii, Niemiec i Holandii.

Tak podsumowując wyjazd – są w życiu miejsca które trzeba zobaczyć, są potrawy których trzeba spróbować i rzeczy które trzeba zrobić i to jest chyba właśnie jedna z nich – dodaje Erwin Łoboda.

Poczynania Morsów z Brzeska można podziwiać na ich profilu facebookowym <==

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie – wydarzenie sportowe dla osób uprawiających zimowe kąpiele w lodowatej wodzie odbywające się w Mielnie od 2004 roku. Organizatorem imprezy jest Centrum Kultury w Mielnie. To największe tego typu wydarzenie w Polsce oraz jedno z największych na świecie. Odbywa się zawsze w drugi weekend lutego.

Międzynarodowy Zlot Morsów w Mielnie to m. in. bal morsów, biegi plażowe, zabawy miejskie, tańce na plaży oraz kwintesencja wydarzenia – parada morsów oraz grupowe wejście do Bałtyku. Ten miał około 5 stopni Celsjusza!


foto: Morsy Brzesko
IB / wikipedia

blank blank blank

blank

Podobne artykuły

Back to top button