ADV
Religia
Trending

Delegacja z Gminy Dębno z wizytą u pielgrzymów

Przed pielgrzymami podążającymi w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę już ostatnie kilometry. W środę 23 sierpnia 2023 r. wójt Wiesław Kozłowski wraz z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich oraz dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury odwiedzili na szlaku pielgrzymów z grupy 5 – Św. Florian.

Delegacja z Gminy Dębno przywiozła na wieczorny postój w Niegowej dla pątników ciepły posiłek oraz ciasto i napoje przygotowane przez panie z Biadolin Szlacheckich. Chwila wytchnienia po długim dniu oraz ciepły posiłek dają siłę do podejmowania wysiłku w drodze na Jasną Górę.

– Wspólnie ze wspaniałymi Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich z Biadolin Szlacheckich i dyrektorem Dębińskiego Centrum Kultury odwiedziłem naszych niestrudzonych pielgrzymów z grupy 5 – Św. Florian. Czekał tam na nich dostarczony gorący posiłek i nie tylko.

Dziękuję pielgrzymom za mile spędzony czas, możliwość ich wsparcia w trudach wędrówki oraz wspólną modlitwę.

Dziękuję Paniom z KGW z Biadolin Szlacheckich za przygotowanie posiłku Panu Łukaszowi za sprawny transport – napisał na swoim profilu wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Pielgrzymi zmagają się z silnymi upałami ale znoszą je dzięki wielu życzliwym ludziom, których spotykają na swojej drodze.

Grupę nr 5 Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej tworzą pątnicy z dekanatów: Zakliczyn, Wojnicz i Porąbka Uszewska oraz z parafii Iwkowa i Siedlce. Patronem grupy jest Św. Florian. Przewodnik – ks. Grzegorz Srok. Centrum organizacyjne grupy: Dębno – parafia św. Małgorzaty


fb: Wiesław Kozłowski
IB / Wiesław Kozłowski

Podobne artykuły

Back to top button