ADV
1
ReligiaSport
Trending

IV Brzeska Dycha św. Jakuba / zdjęcia / video

W sobotę 24 września 2022 r. odbył się po raz czwarty Bieg św. Jakuba – „Brzeska Dycha”. W imprezie tej wzięło udział ponad pięciuset biegaczy z całej Polski w każdej grupie wiekowej.

Biegacze rywalizowali na dystansie 5 oraz 10,5 kilometra, natomiast miłośnicy nordic-walking wędrowali na dystansie ok. 5 kilometrów. Łącznie do mety dotarło 311 zawodników. Zawody przygotowano także dla dzieci – w nich z kolei rywalizowało 250 najmłodszych biegaczy (w zależności od kategorii wiekowej najmłodsi biegi na dystansach 100, 250, 500 i 800 metrów).

Miejsca na podium zdominowali w tym roku zawodnicy z innych miejscowości, ale honoru mieszkańców Gminy Brzesko bronił Matyaszek Waldemar z Jasienia, który ukończył bieg na czwartym miejscu na dystansie 10 km.

Wyniki Bieg św. Jakuba – „Brzeska Dycha” <==

Bieg św. Jakuba – „Brzeska Dycha” staje się wydarzeniem cyklicznym i mocno wpisuje się w sportową historię Brzeska.

– Dziękujemy za zorganizowanie tej sportowej imprezy, związanej z kolejną rocznicą ustanowienia sanktuarium głównym organizatorom: ks. Marcinowi Gaździe, Janowi Chrabąszczowi i Tomaszowi Mikulińskiemu – czytamy na profilu facebookowym parafii.

Organizatorem wydarzenia było Sanktuarium św. Jakuba Starszego Apostoła przy Via Regia w Brzesku oraz Klub Sportowy Jakub – Brzesko działający przy parafii. O stronę techniczną zadbała firma Kepa Sport. Organizację biegu wsparło szereg firm i instytucji. O bezpieczeństwo zadbali policjanci z Komendy Powiatowej w Brzesku. Na uczestników startujących w biegu czekały pakiety startowe, pamiątkowe medale oraz posiłek.


foto i Video fb@Jan Chrabąszcz

IB

VIDEO

Zdjęcia

Bieg główny oraz nordic walking

Bieg dzieci

Podobne artykuły

Back to top button