ADV
Materiały sponsorowaneWiadomości

Dlaczego warto stosować krople do ucha?

Krople do uszu to specjalne preparaty, które pomagają w leczeniu różnych schorzeń i dolegliwości. Ponadto okazują się także pomocne w dbaniu o prawidłową higienę narządu słuchu. Środki tego typu dostępne są w wersji dla dorosłych oraz dzieci. Jak działają krople i w jaki sposób je prawidłowo aplikować?

Krople do uszu – jak działają i kiedy się przydają?

Krople do ucha wspierają zachowanie przewodu słuchowego w czystości. Często stanowią alternatywę dla tradycyjnych patyczków. Warto pamiętać, że niewystarczające oczyszczanie uszu z zalegającej woskowiny doprowadza do zwiększonego ryzyka powstania stanów zapalnych. Woskowina to naturalna substancja obecna w przewodzie słuchowym, która powstaje w wyniku działania gruczołów zlokalizowanych wewnątrz małżowiny. Jej funkcją jest ochrona przewodu słuchowego, jego oczyszczanie i nawilżanie. W przypadku, kiedy zgromadzi się jej zbyt duża ilość, należy ją usunąć. Stosowanie patyczków często prowadzi do zatkania przewodu, a tym samym rozwoju zapalenia czy upośledzenia słuchu. O wiele lepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po krople do uszu.

W składzie takich produktów znajdują się pielęgnujące olejki, które skutecznie rozpuszczają i pozbywają się woskowiny. Dostępne w sprzedaży krople do uszu służą także do leczenia stanu zapalnego. W takich środkach oprócz olejków znajdziemy też substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym. Ich celem jest zmniejszenie przykrych dolegliwości i przyśpieszenie procesu leczenia. Często stosowaną substancją w kroplach leczniczych jest salicylan choliny.

Jak używać kropli do ucha?

W aplikacji kropli do ucha może pomóc nam druga osoba, wtedy ich zastosowanie będzie o wiele prostsze i bezpieczniejsze. Każdy produkt zawiera wytyczne dotyczące sposobu jego używania. Przed wykorzystaniem preparatu, warto więc zapoznać się z dołączoną do niego ulotką. Następnie należy umyć i osuszyć dłonie. Krople trzeba chwilę potrzymać w dłoni, aby je ogrzać, dzięki czemu ich użycie będzie bardziej komfortowe. W kolejnym kroku trzeba położyć się z uchem, do którego ma być podany środek, zwróconym ku górze. Oczywiście, można też usiąść i odchylić głowę na bok, po czym wystarczy delikatnie odciągnąć małżowinę uszną do góry i zaaplikować odpowiednią ilość kropli. Następnie powinno się odczekać w pozycji leżącej przez ok. 5 minut, aby produkt mógł się równomiernie rozprowadzić. Na koniec można wyprostować głowę i usunąć nadmiar środka.

Krople do uszu to produkty bezpieczne i skuteczne w swoim działaniu. Przed ich zastosowaniem należy jednak zapoznać się z podanymi przez producenta środka przeciwwskazaniami do ich aplikowania.

artykuł sponsorowany

Back to top button