TOPTOP
Wiadomości

Zebraliśmy ponad 102 litry krwi w akcji „102 LITRY KRWI NA 102 ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI”

Trwa akcja „102 LITRY KRWI NA 102 ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI”. Do tej pory wzięło w niej udział 231 policjantów oraz pracowników cywilnych garnizonu małopolskiego. Pod koniec kwietnia br. osiągnięto już założony cel. Akcja oddawania krwi będzie trwała do końca lipca br.

5 lutego 2021 r. Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, zainaugurowała akcję pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem uczczenia tego jubileuszu jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

Szlachetne przedsięwzięcie zbiegło się w czasie z pandemią koronawirusa, której skutkiem były szpitalne deficyty tego bezcennego daru. Policjanci i pracownicy Policji całego garnizonu małopolskiego, dowiedli, że można na nich liczyć. Odzew był bardzo duży. W sumie w punktach poboru na terenie naszego województwa zarejestrowało się do tej pory 251 chętnych, a krwią podzieliło się 231 osób.

Łącznie dzięki zbiórce zebrano już prawie 104 litry tego życiodajnego płynu, ale to nie koniec bo akcja będzie trwała do końca lipca

policja.gov.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast