ADV
1
Kultura
Trending

Do 8 stycznia zgłoszenia do 17. edycji Brzeskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek o „Muszlę św. Jakuba”

Parafia św. Jakuba w Brzesku organizuje kolejną – siedemnastą edycję Konkursu Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba. Konkurs odbędzie się w formie hybrydowej, a uczestnicy mają za zadanie nagrać i przesłać swój występ, który oceni komisja konkursowa. Koncert laureatów zaplanowano na ostatni weekend stycznia 2022 r.

W Konkursie Kolęd i Pastorałek o Muszlę św. Jakuba biorą udział soliści oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe z powiatu brzeskiego. Uczestnicy będą oceniani w 8 kategoriach wiekowych. Konkurs od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczestników. W sobotę 8 stycznia mija ostateczny termin nadsyłania kart zgłoszenia i nagrania utworu. Eliminacje wstępne polegają na przesłaniu nagrania audiowizualnego podmiotu zgłaszającego się do konkursu. W tym roku wymogiem konkursowym było wykonanie, w języku polskim jednej, dowolnej kolędy lub pastorałki religijnej o tematyce bożonarodzeniowej przy akompaniamencie instrumentów muzycznych (lub podkładzie mp3).

Na 15 stycznia zaplanowano opublikowanie listy zakwalifikowanych nagrań, a w weekend 23 lub 24 stycznia odbędzie się zdalna prezentacja laureatów.

W ostatni weekend stycznia – 29 lub 30 stycznia 2022 r. w ramach Brzeskiego Koncertu Noworocznego w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku będzie miał miejsce finał konkursu podczas którego ogłoszone zostaną wyniki i wręczone nagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne.

Organizatorem Konkursu jest Parafia Rzymskokatolicka NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Brzesku, Starostwa Powiatowego w Brzesku i sponsorów. Od 2020 r. dyrektorem Konkursu jest ksiądz Marcin Gazda, wikariusz z parafii św. Jakuba Apostoła w Brzesku.

Dokumentacja konkursowa

Regulamin 2022 <==

Karta zgłoszeń – zespoły <==

Karta zgłoszeń – soliści <==

Kontakt i adres do zgłoszenia:
Ks. Marcin Gazda
32-800 Brzesko, ul. Głowackiego 2
e-mail: konkurskoledbrzesko@gmail.com

IB / jakub.bwi.pl

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button