ADV
Powiat BocheńskiPowiat TarnowskiWiadomości

Do pobrania mapa „Miodowego szlaku”

Tarnowska Organizacja Turystyczna przygotowała wielka gratkę dla podróżników, czyli mapkę turystyczną „Miodowy szlak”. Jej posiadacze uzyskają wiedzę na temat kilkudziesięciu pasiek zlokalizowanych w Tarnowie i powiatach brzeskim, bocheńskim, dąbrowskim, tarnowskim oraz nowosądeckim. A to tylko część z atutów publikacji.

Dzięki wydawnictwu odkryjemy z czego słyną takie obiekty, jak m.in.: Gospodarstwo Pasieczne Pasieka u Kiejdów, Pasieka Antoniego, Pasieka Wędrowna Wantuch, Gospodarstwo Pasieczne „Kószka” Piotra Kołacza, „Sądecki Bartnik”, „Malowane Wierchy” i dziesiątki innych pasiek, które poza tradycyjną działalnością niejednokrotnie koncentrują się też nad prowadzeniem warsztatów, agroturystyką, rekreacją, a nawet uloterapią. Z tą mapą zaplanujesz wiele pasjonujących wypadów weekendowych okraszonych miodem.

Na mapie „Miodowego szlaku” poza pasiekami zaznaczono również inne obiekty, jak Centrum Produktu Lokalnego w Rzuchowej, lokalne place targowe, winnice oraz nasadzenia drzew, krzewów i roślin miododajnych. Są też ciekawostki i informacje poświęcone najważniejszym wydarzeniom kulturalnym związanymi z pszczelarstwem, jak Święto Owoców i Produktów Pszczelich w Pleśnej, Święto Wina i Miodu w Gromniku, a także Krakowskie Miodobranie.

Kolejny element stanowi plan Tarnowa, na którym umieszczono atrakcje, zabytki, szlaki rowerowe i wiele, wiele więcej. Turysta wyposażony w mapę od TOT jest kompleksowo przygotowany do zwiedzania regionu – krainy miodem i winem płynącej.

Przedsięwzięcie wykonano w ramach projektu „Małopolskie pasieki na turystycznym szlaku 2021” realizowanego przez Tarnowską Organizację Turystyczną i dofinansowanego z otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego pn. „Małopolska Pszczoła”. Mapa do pobrania na stronach internetowych https://www.lot.tarnow.pl/oraz www.pszczeleprzestrzenie.pl.

 Skorzystaj z naszej mapy! Znajdziesz na niej pasieki, które mają ją w swojej ofercie. Mapę możesz pobrać tutaj <==.

MAPA

Okładka <==

Mapa <==

Agata i Łukasz Jaje

blank

Podobne artykuły

Back to top button