ADV
Kultura

Niedzieliska / Muzyczne sukcesy Nikoli Hudymy

Publiczna Szkoła Podstawowa w Niedzieliskach szczyci się osiągnięciami naszej uczennicy z klasy 7 Nikoli Hudyma. Swoją przygodę z graniem na klarnecie rozpoczęła w 2018 roku.

Nikola uczęszcza do Szkoły Muzycznej 1. stopnia w Koszycach, a swoje umiejętności kształtuje pod okiem Pana Mateusza Krasy.Nikola może pochwalić się wieloma osiągnięciami w swojej dotychczasowej nauce gry na klarnecie:

W 2019 roku zdobyła II miejsce w III Ogólnopolskim konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych 1. Stopnia w Wadowicach.

Zajęła I miejsce w V Międzyszkolnym Konkursie Skawińskie Konkursy „Moja muzyka jest we mnie” w Skawinie 2019.

Otrzymała dyplom za „Osobowość Artystyczną” w 2019 roku w Skawinie.

Zdobyła II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Wadowicach 2021 roku oraz III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych w Lublinie w 2021 roku.

Dwukrotnie zajęła I miejsce w 2020 oraz 2021 roku na międzynarodowym konkursie online „In the International Remote Online Competition of Young Performers on Wind, Brass and Percussion Instruments” we Lwowie.

Dostała się do Małopolskiej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej po przesłuchaniach w Kąśnej Dolnej.

Brała również udział w przesłuchaniach do Orkiestry Prezydenckiej Francji, gdzie udało się jej zakwalifikować i będzie uczestniczyć w projekcie skupiającym 120 młodych ludzi z 27 krajów Unii Europejskiej w Filharmonii Paryskiej w przyszłym roku.

21 listopada 2021 Nikola brała udział w koncercie Międzyszkolnej Regionalnej Orkiestry Symfonicznej „Małopolska” AD ASTRA Koncert Pamięci w 40. Rocznicę Stanu Wojennego w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

UG Szczurowa

Podobne artykuły

Back to top button