ADV
Powiat TarnowskiWiadomości

Do poszukiwań zaginionego zostali zaangażowani policyjni wodniacy z Krakowa

Poszukiwania zaginionego 82-letniego Waldemara Walaska nadal trwają. Do pomocy zostali zaangażowani policyjni wodniacy ze Specjalistycznego Wodnego Komisariatu Policji z Krakowa.

Od kilku tygodni trwają intensywne poszukiwania za zaginionym 82-letnim Waldemarem Walskiem, mieszkańcem Pałuszyc – miejscowość leżącej u zbiegu rzek Dunajca i Wisły. Jedną z wersji, jaką przyjmują policjanci, jest nieszczęśliwy wypadek, nad wodą. W związku z tym policyjni wodniacy z Wodnego Komisariatu Policji w Krakowie przy użyciu łodzi motorowej, z wody, pomagali policjantom wydziału kryminalnego tarnowskiej komendy w przeszukiwaniu brzegów koryta rzeki Wisła oraz Dunajec. Wczorajsze działania nie przyniosły jednak żadnych skutków. W dalszym ciągu policjanci nie posiadają informacji o aktualnym miejscu pobyty zaginionego 82-letniego Waldemara Walasek.

Przypomnijmy zaginiony w dniu 21.05.2022 roku w godzinach nocnych opuścił miejsce zamieszkania w Pałuszycach i oddalił się w nieznanym kierunku. Do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania, jak również nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Mężczyzna w wieku 82 lat, wzrostu około 172 cm, szczupłej budowy ciała, oczy piwne, włosy krótkie, siwe, nos prosty, uszy duże. W chwili zaginięcia ubrany był w długie, materiałowe spodnie koloru brązowego, koszulę z kołnierzem koloru niebieskiego, ciemną bluzę. Poruszał się przy użyciu kuli ortopedycznych.

Ktokolwiek widział zaginionego, bądź zna miejsce jego pobytu, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Tarnowie tel. 47 831 1222 lub najbliższą jednostką Policji pod numerem telefonu 112.

policja.gov.pl

Podobne artykuły

Back to top button