TOPTOP
Powiat TarnowskiWiadomości

Dodatkowe środki na remont stadionu miejskiego

Ministerstwo Sportu ponownie rozpatrzyło wniosek o finansowe wsparcie modernizacji stadionu miejskiego w Wojniczu. Projekt otrzymał dodatkowe dofinansowanie w wysokości blisko 500 tys. zł.

Końcem grudnia ubiegłego roku Gmina Wojnicz wystosowała do Ministerstwa Sportu pismo o ponowne przeliczenie kosztów kwalifikowanych i zwiększenie kwoty dofinansowania do złożonego projektu pn. „Modernizacja stadionu sportowego Ludowego Klubu Sportowego “Olimpia” w Wojniczu” w ramach programu Sportowa Polska – edycja 2020.

2 lutego br. Zespół ds. opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w Ministerstwie Sportu pozytywnie zaopiniował zwiększenie dotacji dla Gminy Wojnicz. Ministerstwo uznało zasadność argumentacji ujętej w piśmie i po dokonaniu powtórnej analizy złożonego wniosku zwiększyło przyznane dofinansowanie o kwotę 495 400,00 zł. Łączna wysokość otrzymanego dofinansowania wynosi obecnie 1 392 100,00 zł.

Informacje o przyznanym dofinansowaniu osobiście przekazał Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski, który uczestniczył na spotkaniu roboczym w siedzibie LKS „Olimpia” Wojnicz wspólnie z prezesem klubu panem Tadeuszem Hajdo i burmistrzem Wojnicza Tadeuszem Bąkiem.

wojnicz.pl

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast