ADV
Wiadomości

Dołącz do grupy wsparcia Krzysia z Borzęcina

blankGrupy z licytacjami na portalach społecznościowych to popularny sposób na to, by zebrać potrzebną sumę pieniędzy na daną zbiórkę. Wiele osób wystawia rozmaite produkty, usługi i nie tylko, a wszystko skupia jeden cel: skuteczna pomoc osobie potrzebującej. Nie inaczej jest w przypadku Grupy Pomoc dla Krzysia – licytacje która działa na Facebooku powstała w celu gromadzenia akcji i licytacji, z których datki są przeznaczane na leczenie Krzysia Maślaka z Borzęcina. Każdy gest Dobrej Woli ma ogromną wagę dla przyszłości Krzysia. 

Kim jest Krzyś Maślak

Krzyś w maju 2019 roku ukończył 7 lat. Jest uczniem klasy 0 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borzęcinie. Od urodzenia choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną – wrodzoną łamliwość kości typ I. Choroba ta objawia się samoistnymi złamaniami kości. Krzyś do tej pory przeszedł kilkadziesiąt złamań i miał podawane bifosfoniany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie – Prokocimiu. W październiku 2019 roku zdiagnozowano u niego nowotwór neuroendokrynny w jamie brzusznej, zespół rakowiaka. Krzyś przeszedł dwie ciężkie operacje usunięcia guza. Ze względu na brak możliwości ustalenia lokalizacji nowotworu (punkt wyjścia), Krzyś oczekuje na wykonanie badania PET ze znacznikiem F-DOPA w porozumieniu ze Szpitalem Wojewódzkim Oddział Chirurgii Dziecięcej i Zakładem Medycyny Nuklearnej w Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Krzyś ma również zlecone wykonanie badań genetycznych mutacji genu metodą NGS, których koszt szacuje się na około 12 tysięcy złotych. Wyniki badań zdecydują o kierunku dalszej walki z nowotworem.

– Zapraszam do dołączenia do grupy – wystawiania, licytowania, udostępniania na rzecz pomocy w leczeniu Krzysia, 7-letniego ucznia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym. Darowizny na rzecz Krzysia można również przekazywać za pośrednictwem portalu pomagam.pl. Z góry serdecznie dziękuję!!! – zachęca wójt Gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak, który zainicjował zbiórkę w serwisie pomagam.pl.

Kluczowe leki niezbędne w leczeniu Krzysia nie są refundowane przez NFZ, a miesięczny koszt leczenia dziecka to kwota około 3 tysięcy złotych. Mama samodzielnie wychowuje Krzysia i ze względu na konieczność opieki nad nim, nie jest w stanie podjąć pracy.

Krzyś pozostaje pod stałą opieką lekarzy w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie –Prokocimiu: endokrynologa, chirurga-onkologa, ortopedy, genetyka, gastroenterologa i urologa. Pomimo choroby jest pogodnym i radosnym dzieckiem.

 

Jak pomóc?

Wszystkie pieniądze zgromadzone we wskazanych poniżej zbiórkach zostaną przeznaczone na leczenie Krzysia Maślaka. Zbiórka organizowana jest za wiedzą i przy akceptacji mamy Krzysia. 

Grupa Pomoc dla Krzysia – licytacje <==  Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą wesprzeć Krzysia Maślaka o dołączenie do grupy.

Datek można przekazać również za pośrednictwem zbiórki zorganizowanej w serwisie pomagam.pl  zbiórka  dla Pomoc dla Krzysia Maślaka (wpłaty przy <==

IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button