ADV
Wiadomości

Dębińskie Pasje i Dębowe Serca wręczone

Podczas uroczystego posiedzenia Rady Gminy Dębno, w dniu 30 grudnia 2019 r. wręczone zostały nagrody laureatom jubileuszowej, V edycji Konkursów Wójta Gminy Dębno – „Dębińskie Pasje” oraz „Dębowe Serce”. Celem konkursów jest docenienie i uhonorowanie mieszkańców gminy obdarzonych szczególną empatią, zaangażowanych w bezinteresowną pomoc innym oraz przyczyniających się do promocji regionu poprzez realizację swoich pasji.

Kapituła Konkursowa w 2019 roku postanowiła przyznać trzy nagrody. Statuetką Dębowe Serce, za całokształt działań na rzecz społeczności Gminy Dębno została uhonorowana Pani Doktor Danuta Hauben, która od ponad pięćdziesięciu lat z osobliwą skromnością i oddaniem pomaga potrzebującym, wykonując zawód lekarza. Z kolei Statuetki Dębińskich Pasji powędrowały do Pani Zofii Sambor i Patryka Ledzińskiego, jako wyraz wdzięczności za kultywowanie lokalnych tradycji oraz szeroko pojęte promowanie gminy, poprzez wcielanie w życie swoich pasji i zainteresowań. Pani Zofia Sambor z pełnym serca zaangażowaniem działa na rzecz sołectwa Łoniowa oraz dba o zachowanie lokalnej tradycji i zwyczajów naszych ojców, natomiast przedstawiciel młodego pokolenia mieszkańców – Patryk Ledziński realizując swoją muzyczną pasję godnie reprezentuje Gminę Dębno na szczeblu gminnym, regionalnym i ogólnopolskim biorąc udział w różnorakich konkursach, przeglądach oraz festiwalach.

Co roku doceniamy wyjątkowość naszych mieszkańców. Laureaci nagród udowadniają, że swoją cichą, codzienną pracą oraz realizacją pasji i zainteresowań można wiele osiągnąć. Gratuluję nagrodzonym i głęboko wierzę, że w kolejnych latach osób zasługujących na wyróżnienie będzie jeszcze więcejmówi Wójt Gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

ug

Podobne artykuły

Back to top button