ADV
Wiadomości

Zostań Żołnierzem RP – kampania rekrutacyjna

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tarnowie poszukuje ochotniczek i ochotników do odbycia w 2020 roku służby przygotowawczej. Przeznaczona jest ona dla osób, które wcześniej nie pełniły czynnej służby wojskowej, a zamierzają podjąć obowiązki w ramach Narodowych Sił Rezerwowych, chcą zostać żołnierzami zawodowymi lub pełnić służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej.

Do służby przygotowawczej powołana może być osoba niekarana, posiadająca obywatelstwo polskie, odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej (kategoria „A”) oraz mająca ukończone 18 lat i wykształcenie co najmniej gimnazjalne. W okresie szkolenia gwarantowane jest bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, umundurowanie, opieka medyczna i stomatologiczna oraz uposażenie zasadnicze.

Wniosek o powołanie – wraz z wymaganymi dokumentami – złożyć należy w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tarnowie przy ul. Jarosława Dąbrowskiego 11.


Gdzie i kiedy spotkasz mobilne zespoły rekrutacyjne? Podczas spotkań żołnierze Wojska Polskiego chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji i służby.

• 24.01 – Bochnia – Powiatowy UP
• 21.02 – Bochnia – Powiatowy UP
• 27.03 – Bochnia – Powiatowy UP
• 10.02 – Brzesko – Powiatowy UP

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: https://wkutarnow.wp.mil.pl/pl

WKU Tarnów

 

PLAKAT

Podobne artykuły

Back to top button