Materiały sponsorowaneWiadomości

Szkoła katolicka w Brzesku – wybierz szkołę z wartościami

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława BM ze Szczepanowa w Brzesku zaprasza w swoje progi absolwentów szkół podstawowych. To szkoła ludzi z pasją – gdzie łączy się rzetelne nauczanie z wychowaniem w duchu wartości chrześcijańskich.

W zacisznym zakątku Brzeska, wśród zabudowań wzniesionych przez rodzinę Goetzów, znajduje się powstały około 1880 roku gmach Szkoły Katolickiej. Przed laty budynek pełnił funkcję izby chorych i ambulatorium Browaru Okocim. Decyzja o przeznaczeniu budynku na szkołę zapewne ucieszyłaby rodzinę Goetzów, która znana była ze swej dobroczynnej i społecznej działalności. Od 2003 roku w murach szkoły rozpoczęli kształcenie uczniowie gimnazjum i liceum. Szkoła prowadzona jest przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Młodzieży „Wzrastanie” przy Parafii św. Jakuba w Brzesku.

Całokształt działalności szkoły opiera się na systemie wartości chrześcijańskich głoszonych przez Kościół katolicki. W realizacji swych zadań szkoła kieruje się słowami Karola Wojtyły: „Na szkołę patrzymy jak na poszerzony dom rodzinny, w którym treści ważne dla całego narodu są stale gruntowane w coraz to nowych pokoleniach”. Od 2009 r. szkoła nosi imię św. Stanisława BM ze Szczepanowa – wielkiego Polaka, niezłomnego Pasterza, słynnego Syna brzeskiej i szczepanowskiej ziemi.

W najnowszej ofercie edukacyjnej dla absolwentów szkół podstawowych znalazły się klasy mundurowe. Daje to możliwość rozwijania zainteresowań ratowniczo – medycznych, przyrodniczych oraz z zakresu bezpieczeństwa publicznego. To idealna propozycja dla uczniów zainteresowanych związaniem swojej przyszłości ze służbami mundurowymi w służbie społeczeństwu.

Zajęcia w szkole prowadzą doświadczeni pedagodzy z wieloletnim stażem pracy, a także młodzi, ambitni i kreatywni nauczyciele.

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022

HUMANISTYCZNA Z ELEMENTAMI DZIENNIKARSTWA

Przedmioty rozszerzone: język polski historia wybrany język (angielski/niemiecki)

Przedmioty punktowane: język polski matematyka historia język angielski

Z BLOKIEM PRZEDMIOTÓW POŻARNICZO-RATOWNICZYCH

Przedmioty rozszerzone: biologia wybrany język (angielski/niemiecki)

Przedmioty punktowane: język polski matematyka biologia język angielski

Z BLOKIEM PRZEDMIOTÓW POLICYJNYCH

Przedmioty rozszerzone: geografia wybrany język (angielski/niemiecki)

Przedmioty punktowane: język polski matematyka geografia język angielski

Z BLOKIEM PRZEDMIOTÓW – ELEMEMENTY LEŚNICTWA

Przedmioty rozszerzone: biologia geografia wybrany język (angielski/niemiecki)

Przedmioty punktowane: język polski matematyka biologia geografia

Drogi absolwencie – czekamy na Ciebie!

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.szkolakatolicka.brzesko.pl

IB

Pokaż więcej

Podobne artykuły

Back to top button
Rozmiar czcionki
Włącz kontrast