ADV
Religia
Trending

Dominikańska Pasterka na Jamnej / 2021

Dominikanie z Ośrodka na Jamnej zapraszają w nocy z 24 na 25 grudnia 2021 r. na pierwszą Mszę Świętą z Uroczystości Bożego Narodzenia, czyli tzw. Pasterkę. Podczas tej Mszy Świętej w kościele na Jamnej można spotkać wiele osób z okolic Brzeska.

W Jamnej, wiosce położonej w lasach Ciężkowsko-Rożnowskiego Parku Krajobrazowego, przed kilkunastu lat oo. Dominikanie z Poznania wybudowali kościół Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Od lat Ośrodek na Jamnej jest miejscem modlitwy i pojednania, miejscem odnajdywania Boga i przemiany człowieka do którego ciągną rzesze ludzi z całego regionu, a nawet Polski.

Proponujemy, aby jadący od Paleśnicy na Mszę Św. o godz. 24.00 wybierali łagodniejszą drogę przez las, co pozwoli uniknąć trudnych mijanek na podjeździe.

Do zobaczenia w Święta na Jamnej!

Przez kilka lat – od 2015 do 2020 r. na Jamnej sprawowana była Msza Święta w rycie przedsoborowym. Trydencka Pasterka przyciągała wiele osób. Motu proprio „Traditionis custodes” wydane w tym roku przez papieża Franciszka, znacząco ograniczyło możliwość sprawowania Mszy świętej w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Do czasu wydania tego dokumentu obowiązywało motu proprio papieża Benedykta XVI, w którym Ojciec Święty przypominał o wolnym dostępie dla kapłanów do sprawowania Mszy świętej w tradycyjnej formie. Aktualnie Msza święta trydencka może być teraz odprawiana tylko za zgodą miejscowego biskupa i pod surowszymi warunkami.


foto: fb:Karpacka Dusza
IB

Podobne artykuły

Back to top button