ADV
blank
Wiadomości

Dotacje marszałkowskie na remonty remiz strażackich w Powiecie Brzeskim

Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył kolejne środki na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Środki w wysokości niemal 2,4 mln zł pozwolą na przeprowadzenie prac budowlano-remontowych w 111 remizach strażackich.

Wśród gmin z terenu Powiatu Brzeskiego jakie otrzymały wsparcie z tej puli znalazły się m.in. Gmina Brzesko, Czchów, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa. Łączna kwota dofinansowania jaką otrzymały wspomniane gminy to 132 120 zł.

Jest to kolejne już wsparcie dla małopolskich Ochotniczych Straży Pożarnych w 2020 r. W lutym br. Województwo Małopolskie przekazało ponad 898 tys. zł dla 57 gmin dotkniętych skutkami ubiegłorocznej powodzi na zapewnienie gotowości bojowej jednostkom OSP.

Dotacja będzie mogła być wykorzystana na: zakup materiałów budowlanych niezbędnych do wykonywania prac budowlano-remontowych, wykonanie prac budowlano-remontowych (w tym zagospodarowania terenu wokół remizy) w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków.

– Strażacy-ochotnicy swoją postawą udowadniają, że w sytuacji zagrożenia zawsze możemy na nich liczyć. Przez 365 dni roku, o każdej porze dnia i nocy są gotowi nieść pomoc czy to podczas powodzi czy podczas pożaru. Środki, które przekazaliśmy z pewnością przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa i jakości pracy strażaków-ochotników – podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Każde wsparcie udzielane przez Województwo Małopolskie na rzecz Ochotniczych Straży Pożarnych ma strategiczne znaczenie, gdyż znacząco pozwala podnieść stopień przygotowania operacyjnego tych jednostek oraz poprawia efektywność działań ratowniczych, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo mieszkańców Małopolski.

Lista gmin z powiatu brzeskiego, którym udziela się pomocy finansowej na realizację prac budowlano-remontowych w remizach strażackich.

Brzesko OSP Poręba Spytkowska 30 000 zł

Czchów OSP Tworkowa 26 230 zł

Dębno OSP Doły 29 940 zł

Gnojnik OSP Żerków 10 000 zł

Iwkowa OSP Porąbka Iwkowska 5 950 zł

Szczurowa OSP Strzelce Małe 30 000 zł

 

IB / Malopolskie.pl

blank

Podobne artykuły

Back to top button