ADV
1
Religia
Trending

Dożynki w Tymowej / zdjęcia

W parafiach i lokalnych społecznościach rozpoczął się czas dożynek. W Tymowej z mieszkańcami gminy Czchów modlił się bp Stanisław Salaterski.

Galeria zdjęć / Tarnowski Gość Niedzielny <==

W niedzielę 13 sierpnia 2023 r. w kościele parafialnym w Tymowej bp Stanisław Salaterski przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za zbiory podczas dożynek gminy Czchów.

W homilii przypomniał, że podziękowanie za zbiory ma charakter wspólnotowy.

– Dziękujemy nie tylko za to, co jest owocem ziemi i pracy rąk ludzkich, ale także za rolników, sadowników, pszczelarzy, leśników, myśliwych i strażaków, za wszystkich, którzy uprawiają ziemię i strzegą naszego bezpieczeństwa.

Dziękujemy również za mądre działania lokalnych władz, wspierające rozwój rolnictwa – wymieniał bp Salaterski.

Wskazując na symboliczne znaczenie żniwnej kopy, przyniesionej w barwnym korowodzie do kościoła, mówił o potrzebie pracy nad sobą i współdziałania dla wspólnego dobra.

– Żniwne dary, kosze owoców ziemi i ludzkiej pracy, przypominają o tym, że my sami mamy przynosić dobre owoce swojego życia poprzez pracę nad rolą naszych serc, która wymaga słuchania głosu sumienia, poznawania woli Bożej, modlitwy i duchowego wysiłku, by chwasty grzechów nie zarosły ziarna Bożego słowa.

To są też symbole współdziałania w rodzinie i lokalnej społeczności – mówił biskup.

Po Mszy św. pobłogosławił żniwną kopę, którą wykonały panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymowej. W drugiej części dożynkowego świętowania uhonorowano zasłużonych rolników, odbyły się występy i konkursy, podsumowano m.in. konkurs „Piękna Posesja Ziemi Czchowskiej”.

FOTO GOŚĆ

KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ

Podobne artykuły

Back to top button