ADV
blank
Wiadomości
Trending

Dron nad miejscem wypadku i lądowiskiem śmigłowca w Brzesku

W sobotę 20 maja 2023 r. około godz. 20 doszło do wypadku drogowego na obwodnicy Brzeska. W następstwie zderzenia samochodu osobowego oraz motocykla – śmierć poniósł motocyklista. Na miejsce zdarzenia zadysponowano straż pożarną, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego #Ratownik6 z bazy w Kokotowie.

W komentarzach pod informacją o dronie zakłócającym lądowanie śmigłowca do wypadku w Biadolinach Radłowskich pojawiła się informacja od jednego z czytelników, że również podczas sobotniego zdarzenia nad miejscem wypadku oraz miejscem lądowania krążył dron, który mógł stanowić zagrożenie dla startującego śmigłowca Ratowniczego Pogotowia Ratunkowego.

 O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Z informacji otrzymanych od pilota wynika, że lądowanie w miejscu zdarzenia odbyło się bez utrudnień. Po lądowaniu personel medyczny udał się do poszkodowanego.

Pilot dostrzegł nad miejscem zdarzenia dron, który oznakowany był światłami pozycyjnymi. W tym samym czasie strażacy dostrzegli ww. drona. Pilot poprosił strażaków o interwencję, PSP przekazała prośbę do patrolu policji, który udał się w miejsce przebywania operatora drona.

Podczas startu nie było żadnych problemów – informuje Anna Muras zastępca kierownika Działu Operacji Lotniczych Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na temat okoliczności śmiertelnego wypadku na obwodnicy miasta pisaliśmy w materiale:
Okoliczności śmiertelnego wypadku z udziałem motocyklisty na obwodnicy Brzeska <==


IB

blank

Podobne artykuły

Back to top button