ADV
Wiadomości
Trending

Druhny i druhowie z OSP Dębno oraz OSP Iwkowa na wojewódzkich młodzieżowych zawodach sportowo-pożarniczych

W niedzielę 18 czerwca 2023 r. na terenie Stadionu Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej odbyły się VIII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze woj. małopolskiego, w których wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców. Powiat Brzeski reprezentowały drużyny OSP Iwkowa (dziewczęta) i OSP KSRG Dębno (chłopcy). Zmaganiom zawodników sprzyjała pogoda a zacięta rywalizacja miała sportowy charakter.

Dzielnie walcząc, trenując, poświęcając swój wolny czas, dziewczyny z OSP Iwkowa wywalczyły 8 miejsce na 19 drużyn dziewcząt. Natomiast młodzi druhowie z OSP Dębno zajęli 13 miejsce na 20 drużyn.

Galeria zdjęć <==

Zawody wojewódzkie dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to nie tylko test umiejętności, ale również okazja do spotkania z rówieśnikami, nauki nowych technik i wyrażenia pasji do służby społeczeństwu. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy młodych strażaków z całego województwa, a jednocześnie promuje ducha rywalizacji i współpracy.

W duchu sportowej rywalizacji przeprowadzono dwie konkurencje. Najpierw każda z drużyn stawała na starcie ćwiczenia bojowego. W jego trakcie należało pokonać krótki tor przeszkód, rozwinąć węże, napełnić hydronetkami nalewaki, wykonać odpowiednie węzły i rozpoznać elementy strażackiego sprzętu. Po krótki odpoczynku młodzi strażacy przystępowali do biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami. Na końcowy wynik składała się suma czasów uzyskanych w obu konkurentach powiększona o ewentualne punkty karne.

19 drużyn dziewczęcych i 20 chłopięcych rywalizowały o tytuł najlepszej MDP w Małopolsce oraz o możliwość udziału w Ogólnopolskich Zawodach, które odbędą się w dniach 24-26.08.2023 r. w Kalwarii Zebrzydowskiej w woj. małopolskim.

Wyniki rywalizacji przestawiają się następująco:
W kategorii MDP Dziewcząt:
1. miejsce – MDP OSP Przytkowice,
2. miejsce – MDP OSP Spytkowice,
3. miejsce – MDP OSP Szyk.
– – – – – – – – – – – – – – – –
8. miejsce – MDP OSP Iwkowa

W kategorii MDP Chłopców:
1. miejsce – MDP OSP Jordanów,
2. miejsce – MDP OSP Szyk,
3. miejsce – MDP OSP Spytkowice
– – – – – – – – – – – – – – – –
13. miejsce – MDP OSP KSRG Dębno

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwał zespół sędziowski liczący ok. 60 osób.

Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom MDP biorącym udział w zawodach i życzymy dalszych sukcesów na Zawodach Ogólnopolskich, które odbędą się 24 sierpnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.


foto: OSP Dębno
OSP Dębno / WPSP Kraków / sucha-beskidzka.pl

Podobne artykuły

Back to top button