ADV
1
WiadomościWideo
Trending

Druhowie OSP z Powiatu Brzeskiego upamiętnili tragicznie zmarłego strażaka z OSP Byszyce

W poniedziałek 17 października 2022 r. o godzinie 18.00 druhowie z jednostek OSP z terenu Powiatu Brzeskiego upamiętnili tragicznie zmarłego strażaka z OSP Byszyce. Uruchomione zostały sygnały świetlne oraz dźwiękowe samochodów pożarniczych, aby oddać część i hołd zmarłemu druhowi Krzysztofowi z OSP Byszyce, który podczas prowadzenia działań gospodarczych odszedł na wieczną wartę.

To kolejny tragiczny wypadek, do jakiego doszło w ostatnich tygodniach, gdy śmierć poniósł strażak uczestniczący w działaniach.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce w Byszycach w gminie Wieliczka w sobotę 15 października 2022 r. około godz. 11. Kosz z drabiny samochodu strażackiego urwał się podczas prac gospodarczych wykonywanych przez strażaków z OSP.

Dwaj strażacy pracowali przy wycince gałęzi drzewa. Wznieśli się na wysokość około 8 metrów podczas prac i wówczas urwał się kosz ze strażackiej drabiny. Dwóch druhów spadło, zostali ciężko ranni, jeden śmiertelnie. Na miejscu długo trwała reanimacja 40-letniego druha ochotnika przez strażaków i zespół ratownictwa medycznego. Nie udało się przywrócić akcji serca.

Drugiego druha w wieku około 25 lat w ciężkim stanie z poważnymi obrażeniami miednicy, klatki piersiowej i nogi przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

– Niestety to kolejny śmiertelny wypadek strażaka OSP w naszym województwie w krótkim czasie. Łączymy się w bólu z rodzinami i przyjaciółmi

Św. Florianie módl się za nami…- napisali na swoim profilu druhowie z OSP Dębno.


IB / OSP Dębno / Zarząd wojewódzki ZOSP

Podobne artykuły

Back to top button