ADV
Wiadomości
Trending

Druhowie z OSP Tymowa na szkoleniu Kampanii Logistycznej ,,WATRA”

Od 8 do 9 września 2023 roku druhowie z jednostki OSP Tymowa brali udział w szkoleniu Kampanii Logistycznej ,,WATRA”. Szkolenie odbywało się w ramach VII Podbabiogórskich Zawodów Ratowniczo – Gaśniczych, jakie odbywały się na terenie gmin Stryszawa i Zembrzyce. W zawodach wzięło udział 37 zastępów strażaków z Województw Małopolskiego i Śląskiego.

Zadaniem Kompanii Logistycznej „WATRA” jest zabezpieczenie zdarzeń o charakterze masowym lub długotrwałym, gdzie nalezy zapewnić zaplecze dla działających ratowników lub schronienie dla osób go wymagających.

– Zadaniem szkolenia było dostarczenia przyczepki logistycznej oraz rozłożenie namiotu wraz z łóżkami na VII Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo Gaśnicze- Lachowice 2023 r. informują druhowie z OSP Tymowa.

Kompania Logistyczna ‘WATRA’

Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej powołał Kompanię Logistyczną ‘WATRA’ rozkazem z dnia 21 czerwca 2021 r.

Kompania funkcjonuje w ramach Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego i składa się z pięciu plutonów.

W skład trzeciego plutonu wchodzą jednostki: OSP Szczucin z powiatu dąbrowskiego, OSP Łęg Tarnowski z powiatu tarnowskiego, OSP Łużna z powiatu gorlickiego i OSP Tymowa z powiatu brzeskiego.

Każda jednostka dysponuje lekkim samochodem i przyczepą, która jest wyposażona w namiot stelażowy, 10 łóżek, 10 śpiworów, 10 krzeseł, stolik, nagrzewnica olejowa, agregat prądotwórczy, sprzęt oświetleniowy i inne akcesoria takie jak narzędzia czy kanistry na paliwo. Przyczepy zostały zakupione w zeszłym roku w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej.

Kompania ‘WATRA’ planowana jest do użycia do zdarzeń o charakterze masowym lub długotrwałym, gdzie konieczne będzie zapewnienie zaplecza dla ratowników bądź schronienia dla osób poszkodowanych.


foto: OSP Tymowa
remiza.pl / IB / OSP Tymowa

Podobne artykuły

Back to top button